Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 25. dubna 2019

Automobilový výrobce z Kolína myslí nejen na děti

Slavnostní otevření hned několika projektů završilo snažení města, hasičů a neziskových organizací v projektech zabývajících se zvyšováním bezpečnosti ve městě a okolí. Za pomoci statisíců korun z grantů automobilky TPCA se podařilo dokončit akce, díky nimž se budou především naši nejmenší, ale nejen oni, cítit v Kolíně zase o něco bezpečněji.

Automobilový výrobce z Kolína myslí nejen na děti
Jeden z darů TPCA: Ředitel Městské policie Kolín Viktor Prokeš se před časem těšil z nového vozidla pro své strážníky.Foto: TPCA
 
Publikováno: 24.9.2015 v 16:00, Aktualizováno: 17.9.2015 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Kolínští hasiči si pořídí speciální stan, ve kterém bude možné reálně simulovat podmínky požáru. "Lidé si mnohdy nedokáží představit nebezpečí a všechny situace, s nimiž se mohou při skutečném požáru setkat," říká ředitel Hasičského záchranného sboru Kolín Vladimír Dynybyl. Ve stanu si tak budou moci vyzkoušet pohyb v zakouřeném prostředí, což bude navíc doplněno zvukovými i optickými efekty.

Atmosféru při požáru na vlastní kůži zkusí žáci mateřských, základních i středních škol v Kolíně, ale také návštěvníci akcí, na nichž se kolínští hasiči prezentují, jako je například Den záchranářů.

"Grant ve výši 400 tisíc korun považujeme za prohloubení už tak dobré spolupráce mezi námi a automobilkou," dodává Dynybyl. Stan bude navíc možné využít k humanitární činnosti při mimořádných událostech, jako jsou například povodně.

A dále Správa městských sportovišť Kolín spojila své síly při usilování o grant s městem Kolín a nakoupila 20 nových jízdních kol a také interaktivní tabuli, díky nimž budou moci děti na dopravním hřišti před Vodním světem Kolín daleko lépe poznávat nástrahy silničního provozu a učit se bezpečnému a ohleduplnému chování na silnicích.

"Původní kola už po dlouhodobém používání nebyla v dobrém stavu a navíc byla všechna v jedné velikosti, což není ideální, když se u nás za rok vystřídá 2.000 dětí od mateřinek až po základní školy," říká ředitel Správy městských sportovišť Kolín Jan Širc. Na dopravním hřišti tak kromě dvou velikostí kol čeká na nejmenší i 10 odrážedel.

Celkem 450 tisíc korun od TPCA v projektu Bezpečně pro děti však nepůjde pouze na vybavení dopravního hřiště, ale rovněž na nákup bezpečnostních kamer do patnácti mateřských a základních škol po celém Kolíně.

"Je důležité zvyšovat bezpečnost našich dětí. Po tragických událostech, které se staly nejen v zahraničí, ale třeba ve Žďáře nad Sázavou, kde duševně nemocná žena ubodala studenta, je jasné, že tradiční zvonky u dveří už nestačí," upozorňuje starosta Kolína Vít Rakušan a dodává, že město oceňuje zapojení TPCA do strategie Bezpečný Kolín a přispívá tak ke zvyšování bezpečnosti ve městě.

"Každý rodič je rád, když ví, že se do školy nedostane nikdo, kdo tam nemá co dělat, a jeho dítě je tak v bezpečí," říká maminka jedenáctileté kolínské školačky Simona Šimková.

Autor článku: Marek Hovorka
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM