Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 25. června 2018

Barry vyskočil z kolotoče Natrucu

Zhruba před měsícem oznámil zakladatel festivalu Natruc Aleš Barry Bureš, že se letošní 20. ročník nebude konat. Důvodem je jeho zdravotní stav.

Barry vyskočil z kolotoče Natrucu
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 20.3.2017 v 12:00, Aktualizováno: 19.3.2017 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Pořadatel největšího kolínského pop-rockového festivalu sice část fanoušků zklamal, zároveň ale ukázal, že je možné z velkého roztočeného kolotoče vyskočit. Položili jsme mu proto několik otázek nasměrovaných k pozadí festivalového dění.
 
* Co to vlastně obnáší pořádat festival typu Natrucu s desítkami kapel a tisícovkami diváků?
 
Je to celoroční práce, kdy s ukončením jednoho ročníku začíná bezprostředně příprava ročníku dalšího. Pokud zaváháš, přijdeš o spoustu dobrých kapel, o které usilují jiní promotéři a organizátoři open air akcí. Začíná znovu stejný kolotoč, stovky telefonátů a e-mailů s nabídkami tuzemských a zahraničních skupin. Samostatnou kapitolu tvoří Natruc Talent, soutěž pro talentované a méně známé kapely. Ale není to jen o dramaturgii, souběžně se zajišťuje propagace, partneři, povolení, technické zajištění a služby.
 
* Jak velký tým festival každoročně připravoval? Je pořádání festivalu rizikovým podnikem?
 
Průběžně festival připravují čtyři lidé, ve finále pomáhá zhruba třicet kmenových brigádníků plus agenturní pracovníci, kteří zajišťují různé služby. Pořádat Natruc je velmi náročné – rozrostl se natolik, že jeho náklady jsou vyšší než například několikadenní Kmochův Kolín. Rizikem je i například značná nejistota, za jakých podmínek bude možné používat zázemí ostrova a přístupové cesty na Kmochův ostrov. V neposlední řadě je zde také počasí, které bohužel nelze objednat.
 
* Jakou jsi zaznamenal zpětnou vazbu od lidí, když se dozvěděli, že festival nebude?
 
Překvapilo mě, kolik lidí se nabídlo, že mi s festivalem pomůže, hlavně ať proběhne. Mnoho příznivců festivalu mi píše stále. Přejí si, abych našel sílu pokračovat v tradici Natrucu. Ukázalo se, jak nezastupitelné místo tento festival má. Jeden respektovaný hudební novinář mi napsal, že má Natruc velmi rád, protože je jednodenní a má jedinečnou atmosféru a takových je po čertech málo.
 
* Kolik bylo v předprodeji na festival prodáno vstupenek a jak budou peníze vráceny?
 
Letos se vstupenky v předprodeji prodávaly nejlépe za celou historii festivalu. Peníze se předplatitelům již vrátily na jejich účty.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM