Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 25. června 2018

Basket potřebuje trochu zastínit

Zastupitelstvo města Kolína schválilo dotaci 500 tisíc korun určenou pro kolínský basketbal. Bude využita na zlepšení úrovně zázemí pro diváky i hráče v hale a na údržbu.

Basket potřebuje trochu zastínit
Foto: BK JIP Pardubice
 
Publikováno: 17.7.2017 v 12:00, Aktualizováno: 16.7.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Klub BC Kolín působí již desátou sezónu v nejvyšší národní soutěži Kooperativa NBL a v právě končící sezóně potvrdil příslušnost k nejlepší šestici týmů v ČR. Domácí utkání navštěvuje ve sportovní hale Spojů pravidelně 600 diváků. V hale hráči BC Kolín i trénují a hrají zápasy Českého poháru, hala ale neodpovídá parametrům pro nejvyšší soutěž, basketbalisté mají výjimku a dlouhodobě usilují o změnu. Výstavba velké haly v Kolíně, která by problém vyřešila, je však v současnosti v nedohlednu. Z odsouhlasených městských peněz bude klub financovat rekonstrukci a rozšíření hlediště včetně pořízení nových sedaček, navýšení kapacity hlediště ostatně patří do požadavků České basketbalové federace. Kolínský starosta Vít Rakušan basketbalistům fandí, nicméně si je vědom, že Kolín nemůže investovat své peníze do haly Spojů, která je v majetku Středočeského kraje. Právě proto půjdou peníze z městské kasy pouze do věcí, které lze označit jako mobiliář haly. Kromě sedaček a rozšíření tribun budou finance použity i na zastínění oken, protože slunce v hale někdy oslepuje hráče a prý i kamery České televize, která kvůli tomu přenosy z Kolína odmítá. Podle zástupce BC Kolín Miroslava Sodomy hodlá klub investovat do proměny haly celkem milion korun, má tedy i jiné zdroje než městskou dotaci.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM