Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 14. listopadu 2018

Basketbalisté BC Kolín konečně vyhráli. Porazili doma Ostravu

Publikováno: 11.10.2016 v 14:00

Po čtyřech kolech Kooperativa NBL byl Kolín poslední a jako jediný nevyhrál. V sobotu ale konečně zvítězil.

Ústí nad Labem – Kolín 110:87

Tři zápasy na půdě soupeřů, tři porážky. Taková byla bilance kolínských basketbalistů v nové sezoně NBL. Podruhé dokonce dostali stobodový příděl. Po Nymburku dostali naloženo i od Ústí. Na severu Čech prohráli 87:110.

„Gratuluji hráčům a trenérům Ústí, kteří odehráli skvělý zápas v útoku. Mít 80% střelby za dva body, to se pak těžko hraje. Slušnou měli i střelbu za tři body. My jsme se snažili měnit obrany, ale nic nepomohlo. Nezbývá než ještě jednou pogratulovat Ústí k vítězství,“ řekl po utkání zklamaný trenér Kolína Predrag Benáček.

Již úvod zápasu naznačoval, že se bude více útočit, než bránit. Nejprve šli domácí do rychlého vedení 9:0, Kolín se pak zmátořil a začal také pálit ostrými a ujal se vedení. Jenomže posledním košem první čtvrtiny z rukou Pecky si ho Ústí vzalo zpět.

Na začátku druhé čtvrtiny byl stav ještě vyrovnaný, ale postupem času domácí získávali převahu, a to hlavně díky rychlým protiútokům a rychlé kombinační hře. V poločase už vedli už o 15 bodů (50:35).

Po změně stran se Kolín snažil o smazání ztráty. Chvíli to vypadalo,  že se by se mu to mohlo podařit, jenomže domácí včas zareagovali a rychle si vzali dvacetibodové vedení zpět. Útoky předčily obrany. Nadále se střílelo ostrými. Diváci byli nadšení, už ne tak trenéři.

Kanonáda pokračovala i ve čtvrté části. Oba soupeři se začali předhánět v trojkách a rychlých koších. Skóre rychle narůstalo do vysokých čísel. Bohužel Kolín inkasoval potupnou stovku. Nakonec prohrál rozdílem třiadvaceti bodů.

„Jsem spokojený s výkonem týmu v prvním poločase, kdy jsme byli schopní Kolín udržet na 35 bodech. Strašně mi vadí ten druhý poločas, co se týče naší obrany, protože nemůžeme spoléhat na to, že dáme vždycky 110 bodů. Nedáme je vždycky, to prostě nejde. Nějaká útočná síla v tom týmu je, nicméně, pokud budeme chtít vyhrávat těžší zápasy, tak určitě ne takovým způsobem, že někoho přestřílíme. Jsem rád za vítězství, ale nejsem spokojen s obranou a máme sakra na čem pracovat,“ našel negativa na vysoké výhře trenér Ústí nad Labem Antonín Pištěcký.

Ústí hrálo týmově, hned sedm hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů. Jedním z nich byl i rozehrávač Glover, v loňské sezoně hráč Kolína.
Kolín byl po tomto zápase v tabulce Kooperativa NBL poslední. Ve čtyřech kolech jako jediný nevyhrál. Další pokus to změnit bmšl v sobotu, kdy hostil Ostravu.

Body Kolína: Machač David 21, Kerr Garret 18, Ličartovský Štefan 16, Bakić Bojan 15, Skinner Lee Edward 9, Hunt Jimmie 4, Harčár Pavel 2, Vocetka Michal 2, Bálek David 0, Malešević Bojan 0, Rovenský Lukáš 0

Kolín – Ostrava 99:89

Chvílemi to vypadalo, že se výhry opět nedočkají. Závěrečnou čtvrtinu ale zvládli bravurně a díky tomu se mohli radovat z prvního vítězství v nové sezoně Kooperativa NBL. Basketbalisté Kolína na domácí palubovce porazili v pátém kole Ostravu 99:89.

„Po čtyřech porážkách nebyla v týmu nejlepší atmosféra. Trochu na nás spadla deka. To se nejvíce projevilo na začátku utkání a na začátku třetí čtvrtiny. Tam jsem měl trochu obavy, že to psychicky nezvládneme,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Kolín téměř celou první čtvrtinu dotahoval náskok soupeře. Nakonec ji prohrál o dva body. Na začátku té druhé, se trefil Vocetka za tři, po něm předvedl parádní nájezd Kerr, který se následně nemýlil ani za tři body. Kolín se dostal do vedení 34:28. Ostrava se občas přihlásila o slovo, ale drtivý tlak Kolína pokračoval. Díky dalším dvěma Vocetkovým trojkám odskočil již na devítibodový rozdíl (40:31). Do kabin šel nakonec s pohodovým náskokem osmi bodů (52:44).

Jenomže po změně stran se karta začala obracet. Pro změnu Ostrava předvedla malou šňůru. Díky sedmi bodům v řadě stáhla na 52:51. Zanedlouho už vedla. V dalším průběhu si držela odstup. Až do stavu 66:61. Pak dal o sobě trojkou vědět Ličartovský, vzápětí Skinner vyrovnal. Závěr třetí části ale patřil hostům. Ti po třiceti minutách hry vedli 72:71.

Čekala se dramatická koncovka. Skeptici přestávali věřit ve výhru Kolína. Medvědi ale ukázali psychickou odolnost. Ústřední roli sehrál v závěru rozehrávač Maleševič. Nejenže nacházel dobře postavené spoluhráče, ale hlavně neomylně střílel. Čtvrtou čtvrtinu Kolín jasně ovládl. Pouhý bod mu chyběl k tomu, aby Ostravu potupil stobodovým přídělem.

Body Kolína: Skinner Lee Edward 19, Kerr Garret 18, Bakić Bojan 14, Machač David 12, Malešević Bojan 10, Ličartovský Štefan 9, Vocetka Michal 9, Hunt Jimmie 8, Harčár Pavel 0, Rovenský Lukáš 0, Waller Kwan 0

Příští zápasy - 6. kolo: Brno - Kolín (st 12.10.), 7. kolo: Kolín - Jindřichův Hradec (so 15.10.).