Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 17. listopadu 2018

Basketbalisté Kolína na poslední chvíli proklouzli do play-off. Překvapí mistrovský Nymburk?

Publikováno: 10.4.2018 v 10:00, Aktualizováno: 9.4.2018 v 10:00

Utkání proti Brnu bylo pro kolínské Medvědy zápasem pravdy, kdy při případném vítězství bylo jasné, že se probojují i v tomto ročníku do play-off. Naopak v případě porážky by se museli ohlížet na výsledek utkání NH Ostrava - USK Praha.

NBL
BC KOLÍN - mmcité BRNO 90:80 (25:26, 42:41,66:63)

Kolín se i přes vlažný vstup do utkání držel brněnskému týmu na dostřel a na konci 2. čtvrtiny se vedení překlopilo na jeho stranu. Druhý poločas byl také vyrovnanou bitvou. Po 3. čtvrtině drželi domácí vedení o 3 body.

V poslední desetiminutovce přišly velké chvíle Medvědů. Tři minuty před koncem, kdy Brno stále ztrácelo pouhé 3 body, rozhodla utkání trojice kolínských hráčů. Pět bodů Vocetky, 4 body Skinnera a důležitá tříbodová střela kapitána Číže posunuly Medvědy na dvouciferný rozdíl ve skóre. Ti tak dokráčeli pro 16. výhru v sezóně a obsadili 2. místo ve skupině A2.

Kolínský Petr Šafarčík zhodnotil svou hru a výkony svých spoluhráčů takto: „Do zápasu jsme vstoupili nervózně, protože jsme opravdu museli dnes vyhrát. A to bylo na začátku dost vidět. Brnu tam spadly nějaké těžké střely, což je také nakoplo. Trenér nás o poločase nabádal, abychom zvýšili agresivitu, znepříjemnili jim střelbu, což se nám podařilo. Zároveň se nám podařilo zacpat bednu a zastavit Primorace. Na konci jsme vítězství chtěli více a zaslouženě jsme vyhráli.“

Body a sestava Kolína: Skinner 18, Číž 15, Machač 13, Pajović 13, Vocetka 12, Šafarčík 11, Bakić 5, Dokoupil 3

10. kolo A2: J.Hradec - Ústí n/L. 90:98, Ostrava - USK Praha 71:89.

Ve čtvrtfinále play-off vyzvou Medvědi Nymburk

Ve čtvrtfinále play-off Kolín narazí na ČEZ Basketball Nymburk. Série se hraje na čtyři vítězné zápasy. V pátek 13.4. a v sobotu 14.4. se bude hrát v Kolíně vždy od 17:45. To již budou mít hráči obou celků za sebou dvě utkání v Nymburce. Další případná utkání jsou naplánována na středu 25.4. (Nymburk), pátek 21.4.  (Kolín) a středu 25.4. (Nymburk).

Medvědy tak čeká nelehký úkol. V tomto ročníku Kooperativa NBL se s Nymburkem utkali dvakrát. V domácím zápase jsme nymburským Lvům podlehli 89:124, když naši obranu nejvíce trápil Hruban, který zapsal 21 bodů a Berisha, který přidal 16. V tomto utkání se náš soupeř mohl spolehnout zejména na střelbu z tříbodové vzdálenosti, v koši skončilo hned 17 z 27 střel. Na palubovce Nymburka se nám také nepodařilo zastavit ofenzivu domácích a odvezli jsme si porážku 100:69.

Nymburský tým, to je mix kvalitních a zkušených hráčů s dravým mládím. Nalezneme tu většinu českých reprezentantů Jaromíra Bohačíka, Vojtu Hrubana, Martina Peterku, Martina Kříže, Pavla Pumprlu a Tomáše Vyorala. Toto pevné jádro českých hráčů je doplněno kvalitními zahraničními hráči jako je Lawrence, Ray, Berisha, Davis a Barac.

Pavel Beneš, trenér BC GEOSAN Kolín, vidí šance svého týmu takto: „Na poslední chvíli jsme se probojovali do play off a čeká nás tedy nejtěžší soupeř. Uvědomujeme si sílu Nymburka a plně ji respektujeme. I přes to všechno se však nevzdáme bez boje a pokusíme se soupeři každý okamžik čtvrtfinále co nejvíce