Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 19. listopadu 2018

Basketbalisté Kolína porazili Jindřichův Hradec a hlavně USK Praha. Pro jistotu postupu do play-off musejí porazit doma Brno

Publikováno: 3.4.2018 v 10:00

Basketbalisté sehráli dvě vítězná utkání, která je vrátila zpět do boje o postup do play-off. Doma porazili Jindřichův Hradec a v Praze se jim podařilo přejet hráče USK a vystřídat je na 8. příčce. Pokud doma Kolín v posledním utkání nadstavby porazí Brno, vyzve v play-off suveréna soutěže, nedaleký Nymburk.

NBL
BC KOLÍN - J. HRADEC 94:77 (21:17, 43:44, 70:53)

Jindřichův Hradec má za celou sezónu na kontě pouze jedno vítězství, přesto nemohl brát Kolín utkání na lehkou váhu. První dvě čtvrtiny byly tuhým bojem a v poločase hosté z jihu Čech dokonce o jeden bod vedli – 43:44. Po přestávce však Medvědi rapidně zlepšili jak úspěšnost střelby, tak i obranu a soupeře mazali z palubovky. Po třech čtvrtinách vedli 70:53 a v poslední čtvrtině měli namířeno ke stovce nastřílených bodů. To se jim sice nakonec nepodařilo, ale důležité body byly doma. Velký den měl opět Skinner, který zaznamenal vedle 34 bodů i 14 doskoků a v utkání kraloval statistikám.

Body a sestava Kolína: Skinner 34, Šafarčík 13, Bakić 12, Machač 10, Číž 9, Pajović 8, Vocetka 4, Dokoupil 2, Zahradníček 2.

USK PRAHA - BC KOLÍN 60:84 (8:21, 21:42, 36:62)

V předposledním utkání hrál Kolín prakticky o všechno. Jedině vítězství v přímém souboji zaručovalo šanci o vidinu play-off. Medvědi na Sovy nastoupili zhurta a již po první čtvrtině vedli nečekaně vysoko – 8:21. Do poločasu zvýšili své vedení na rozdíl jednadvaceti bodů a do šaten se šlo za stavu 21:42. A kolínští hráči byli stále při střelecké chuti, což dokazovalo skóre na světelné tabuli – 36:62, po třech čtvrtinách. V poslední části již Kolín nikam nespěchal a nechal domácí alespoň tuto periodu vyhrát. Nic to však nezměnilo na kolínské radosti z vítězství.

Body a sestava Kolína: Machač 20, Skinner 14, Vocetka 14, Dokoupil 11, Číž 8, Pajović 8, Bakić 6, Harčár 3, Zahradníček.

8. kolo A2: Ústí n/L - Ostrava 86:73, Brno - USK Praha 84:85.
9. kolo A2: Ústí n/L - Brno 91:58, Ostrava - J. Hradec 89:94.

10. kolo A2: KOLÍN - Brno (st 4.4., 18:00).