Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 25. února 2018

Basketbalisté Kolína prohráli jak v poháru, tak také v lize

Publikováno: 6.2.2018 v 10:00

Čtvrtfinále Českého poháru přivedlo Kolínu do cesty velmi silného soupeře, pardubickou Beksu. V prvním vzájemném utkání si kolínští Medvědi z Pardubic odvezli porážku o 28 bodů, a tak je čekala těžká odveta, do které však vstoupili s touhou zvítězit.

Český pohár - 2. čtvrtfinále
BC KOLÍN - BK PARDUBICE 81:94 (19:21, 39:44, 64:69)

Od prvních minut se v GEOSAN Aréně odehrával vyrovnaný souboj dvou ambiciózních celků. Tým Kolína, který stále trápí četná marodka, se do utkání pustil bez bázně a hany a byl v určitých úsecích zápasu i lepším týmem. Utkání se zlomilo až ve 4. čtvrtině, kdy vzal osud zápasu do svých rukou nováček v pardubickém dresu Spearman. Za stavu 69:69 ve 4. čtvrtině se nová akvizice Beksy dvakrát prosadila střelou za tři body a přidala také úspěšně proměněný dvoubodový protiútok. Během minuty se tak Pardubice dostaly do osmibodového vedení, které již udržely a mírně navýšily.

Trenér Kolína, Pavel Beneš, okomentoval utkání takto: „My jsme šli do zápasu s cílem vyhrát, to byl náš cíl a nechtěli jsme se ohlížet, o kolik musíme vyhrát, abychom přes Pardubice postoupili. Zápas se lámal až ve 4. čtvrtině, takže si myslím, že hráči udělali pro úspěch maximum, bohužel, Pardubice těžily z větší rotace a proměňovaly svoje střely s velkou úspěšností. Pardubicím gratuluji a přeji hodně štěstí ve Final 4 Českého poháru.“

Body a sestava Kolína: Skinner Lee Edward 23, Číž Adam 14, Horák Ladislav 10, Dokoupil Petr 9, Machač David 9, Vocetka Michal 9, Bakić Bojan 7, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Zahradníček Filip 0.

NBL
BC KOLÍN - ČEZ NYMBURK 89:124 (19:37, 36:65, 75:93)

Podruhé v krátké době se kolínští Medvědi představili proti týmu ČEZ Basketball Nymburk. Tentokrát na své domácí palubovce v GEOSAN Aréně. Hosté vlétli do utkání jako uragán a brzy si vypracovali dvouciferné vedení, které stále navyšovali. V poločase svítilo na ukazateli pro někoho až hrůzostrašné skóre 36:65.

Ve druhé půli jsme byli kolínští Medvědi nymburským Lvům vyrovnanějším soupeřem, 3. čtvrtinu dokonce o bod vyhráli (29:28). Medvědi tak opět ukázali, že mají velký charakter a chuť bojovat za každého stavu a proti kterémukoli soupeři. Nymburk zaslouženě vyhrál rozdílem 35 bodů 124:89.

Podruhé v týdnu se kolínskému kouči Pavlu Benešovi nehodnotilo utkání lehce: „V prvé řadě bych chtěl pogratulovat Orenovi k vítězství. Myslím, že Nymburk v současné době hraje nejlepší basket za poslední dva tři roky. Je velmi těžké se na ně připravit, mají ohromnou útočnou sílu a je vidět, že si kluci sedí. My jsme odvedli v druhém poločasu velmi dobrou práci, třetí čtvrtinu jsme dokonce vyhráli. Dali jsme devadesát bodů mistrovi, což je vynikající na to, že máme tři zraněné hráče, které chceme dostat do hry už v příštím týdnu. Na útočné polovině jsme předvedli vynikající výkon, na obranné polovině dostat doma přes 120 bodů, je špatné. Ale s takovým družstvem, jakým Nymburk v současné době je, je velmi složité s nimi hrát.“

Svůj názor vyjádřil i kolínský hráč Petr Dokoupil: „Já si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Devadesát bodů by stačilo normálně na vítězství s jakýmkoliv týmem. Bohužel Nymburk je na úplně jiném levelu. To bylo vidět. Přehrávali nás v útoku i v obraně, protože hrají v úplně jiném tempu, než jsme zvyklí od jiných týmů v lize. Mají deset vyrovnaných hráčů, kdokoliv tam naběhne, může dát trojku, běhá do protiútoku. Je to těžké. Mají to výborně složené a já jim přeji, aby udělali co nejlepší výsledek.“

Body a sestava Kolína: Skinner 31, Dokoupil 15, Machač 13, Číž 12, Horák 8, Vocetka 8, Zahradníček 2.

20. kolo: Pardubice - Olomoucko 99:79, Opava - Brno 80:47, Děčín - Ústí n/L 75:64, USK Praha - J. Hradec 85:61, Svitavy - Ostrava 101:61.

21. kolo: KOLÍN - Opava (so 10.2., 17:45), 22. kolo: KOLÍN - Pardubice (st 14.2., 17:45).