Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 12. prosince 2017
logo

Basketbalisté Kolína prohráli potřetí v řadě. Tentokrát podlehli Opavě

Publikováno: 5.12.2017 v 10:00

Po reprezentační přestávce se opět rozjela basketbalová liga a Kolín jel na půdu vedoucí Opavy s cílem urvat body. To se mu ale nepodařilo.

BK OPAVA - BC KOLÍN 91:70 (22:13, 45:42, 66:54)

Před odjezdem do Slezska byly plány trenéra Beneše jasné: „Do Opavy jedeme s cílem poprat se o vítězství. S tímto cílem vstupujeme do každého zápasu a já nevidím důvod, proč by se nám to v Opavě nemohlo povést. Respektujeme sílu Opavy i její nynější postavení v tabulce, ale já svému týmu věřím a jsem přesvědčen, že jsme schopni si z tohoto utkání odvést 2 body.“

Trenérova slova si vzal nejvíce k srdci Šafarčík, který byl v první minutě střelecky nejaktivnější a zařídil Kolínu vedení 0:3. Poté však zabrali domácí hráči a začali plnit svou pověst ostrostřelců z trojkové vzdálenosti a v polovině první čtvrtiny vedli již 14:5. Číž s Bratčenkem sice na chvíli snížili na rozdíl 6 bodů, ale domácí dovedli úvodní periodu v poklidu do stavu 22:13.

V úvodu druhé čtvrtiny držel střelecky Pajović, který zaznamenal 7 bodů v řadě a snížil na 26:20. A když Skinner zaznamenal trojku, byl rozdíl jen 3 body. To však bylo na delší dobu ze strany Kolína vše a domácí opět navýšili náskok až na 37:23. Necelé 4 minuty před koncem prvního poločasu zavelel Machač k další stíhací jízdě a 45 vteřin před koncem byl stav 43:40. A poločas skončil tříbodovým rozdílem 45:42.

Kolínu utekl začátek třetí čtvrtiny a Opava po dvou minutách hry vedla 51:44. A utíkala Kolínu dál. V polovině této čtvrtiny vedli domácí 58:46 a nehodlali dvouciferný rozdíl měnit. Před poslední čtvrtinou byl rozdíl ve skóre dvanáctibodový - 66:54.

Domácí byli i nadále při střelecké chuti a dobře bránili. Kolínu dovolili skórovat až po třech minutách hry, kdy již bylo skóre 78:56. Za tohoto stavu se hra trochu vyrovnala a koše padaly poměrně pravidelně na obou stranách, ale o vítězi již bylo rozhodnuto. Kolín se tak propadl na předposlední příčku tabulky. hop

Body a sestava Kolína: Skinner Lee Edward 18, Šafarčík Petr 16, Pajović Miloš 11, Bratčenkov Vojtěch 9, Machač David 6, Číž Adam 5, Dokoupil Petr 5, Bakić Bojan 0, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Vocetka Michal 0.

10. kolo: Olomoucko - Svitav 76:88, Ostrava - USK Praha 95:74, Děčín - J. Hradec 95:78, Nymburk - Ústí n/L 111:61, Pardubice - Brno 94:68.

11. kolo: Pardubice - KOLÍN (st 6.12, 17:45), 12. kolo: KOLÍN - Brno (so 9.12, 17:45), 13. kolo: KOLÍN - Olomoucko (so 16.12, 17:45), 14. kolo: KOLÍN - Ústí n/L (čt 28.12).