Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. ledna 2018

Basketbalisté Kolína v NBL jednou ztratili, poté dvakrát zvítězili

Publikováno: 8.1.2018 v 10:00

Basketbalisté Kolína nedokázali v utkání proti Ústí n/L vyhrát a o nápravu se pokusili proti poslednímu Jindřichovu Hradci. Ta jim vyšla se štěstím a Skinner se stal dokonce nejužitečnějším hráčem 15. kola. Předposlední Ostrava napodobila Jindřichův Hradec, ale Skinner opět předváděl své umění a stal se hráčem i 16. kola.

BC KOLÍN - SLUNETA ÚSTÍ N/L 81:97 (24:22, 40:49, 60:74)

Kolínští hráči nevstoupili do utkání dobře a v polovině první čtvrtiny prohrávali 5:11. Poté se vzchopili a otočili na 21:13. Zbývající tři minuty byly opět v režii hostí, kteří stáhli na 24:22.

Hráči Ústí po 58 vteřinách druhé čtvrtiny srovnali a poté šli do vedení, které udržovali po celou zbývající dobu této desetiminutovky. V poločase tak vedli o 9 bodů.

Přestávka nic na obrazu hry nezměnila. Kolín nedokázal hostujícím hráčům konkurovat v žádné herní činnosti a Severočeši navýšili své vedení na 14 bodů.

Náladu divákům Medvědi nezlepšili ani v poslední čtvrtině a hosté si odvezli vítězství o 16 bodů.

Kolínský kouč, Pavel Beneš, neskrýval své rozladění: „V prvé řadě bych chtěl pogratulovat k vítězství, protože svoje družstvo připravil velmi dobře a Ústí tu dnes odehrálo opravdu vynikající zápas. Bohužel, my jsme jim k tomu hodně přispěli, protože na obranné polovině jsme odehráli nejhorší utkání v dosavadním průběhu soutěže. Když k tomu přidáme to, že ani jeden ze střídajících hráčů nepřidal nic jak na obranné, tak na útočné polovině. My jsme byli všude pozdě, Ústí mělo spoustu volných střel, proměňovalo potom i těžké střely. V podstatě se dá říct, že od 7. minuty 1. čtvrtiny, kdy jsme ještě byli ve vedení, Ústí převzalo kontrolu nad utkáním a 33 minut bylo určitě dnes lepším družstvem.“

Body a sestava Kolína: Šafarčík 24, Machač 17, Skinner 17, Číž 10, Pajović 6, Bakić 3, Dokoupil 2, Vocetka 2, Bálek, Harčár, Horák.

BC KOLÍN - J. HRADEC 89:84 (17:16, 40:40, 60:76)

Jindřichův Hradec se dostal po necelých dvou minutách hry do vedení 0:7 a domácí kouč Beneš musel využít time out. Ten Kolínu lehce pomohl a Skinner snížil trojkovým pokusem. Hosté si však i nadále udržovali mírný náskok. To trvalo až do 5. minuty, kdy na 11:11 srovnal Šafarčík. Stejný hráč díky dvěma trestným hodům poslal Kolín poprvé v utkání do vedení. To Medvědi udrželi až do konce první čtvrtiny - 17:16.

Ani druhá čtvrtina nebyla z pohledu trenéra Kolína uspokojivá, neboť jeho svěřenci opět museli dotahovat náskok hostů, který 3 minuty před poločasem vzrostl až na 6 bodů. Poslední míč prolétl obroučkou 50 vteřin před koncem a zaznamenal ho Číž, který diváky potěšil trojkou a srovnal na 40:40.

Ani ve třetím dějství se hosté nechovali jako tým, který od začátku soutěže nedosáhl na vítězství. Naopak, přehrávali domácí, kteří v průběhu 5. minuty třetí čtvrtiny s vypětím sil srovnávali na 52:52 a 54:54. Poté Hradec předvedl trojkovou kanonádu a necelé 3 minuty před koncem čtvrtiny utekl Kolínu na rozdíl 16 bodů, který vydržel až do posledního hvizdu periody - 60:76.

V úvodu poslední čtvrtiny snížili Vocetka s Bakićem na 69:76 a fanoušci vycítili možnou dramatickou koncovku. A když Horák srovnal 3 minuty před koncem na 81:81, byla celá hala ve varu. Skinner posunul Kolín po dlouhé době do vedení a Šafarčík zvýšil trestným hodem na 85:81. Důležité čtyři body zařídil v poslední minutě Číž, čímž se Kolín utrhl na rozdíl 8 bodů. S tím si již soupeři nedokázali poradit a Kolín po stíhací jízdě prodloužil neradostnou bilanci hostujícího celku.

Body a sestava Kolína: Skinner 21, Bakić 18, Šafarčík 13, Číž 12, Horák 8, Pajović 6, Vocetka 5, Dokoupil 4, Machač 2.

BC KOLÍN - OSTRAVA 70:63 (19:27, 34:42, 57:47)

Kolínští hráči vstoupili do utkání se svázanýma rukama a hosté se dostali do vedení, které v polovině první části narostlo na rozdíl 10 bodů. Na ukazateli svítil stav 5:15. Kolín v tu chvíli táhli Bakić a Skinner, kteří svými body stáhli na 12:15, ale Ostrava opět dokázala odskočit na vyšší rozdíl (14:22), který udržela až do konce čtvrtiny - 19:27.

Ve druhé části si Ostrava udržovala bodový odstup a střelci Kolína dokázali pouze snižovat náskok hostí, který opět narůstal i na desetibodový rozdíl. Ostrava šla do šaten o velké přestávce s náskokem 8 bodů za stavu 34:42.

Na začátku třetí periody ostravští hráči opět dosáhli desetibodového vedení, ale zlepšený výkon Kolína jim tento náskok brzy umazal. Obrana Medvědů povolila v tomto časovém úseku hostům pouze 5 bodů, zatímco v útoku Kolín zářil a připsal si 23 bodů. Před poslední čtvrtinou vedl Kolín o 10 bodů - 57:47.

Hosté se však nevzdávali a dokázali v polovině poslední čtvrtiny snížit na 58:56. Naštěstí se Machačovi a posléze Šafarčíkovi podařilo skórovat za 3 body a zvýšit na rozdíl šesti bodů, který domácí drželi ještě minutu a půl před koncem. V hektickém závěru měli kolínští hráči přesnější mušku a Skinner 10 vteřin před koncem trojkou zvýšil na rozdíl 10 bodů. Závěrečná tříbodová trefa soupeře již na rozdělení bodů nic nezměnila. Skinner se stal v 16. kole nejlepším střelcem, nejlépe doskakujícím hráčem a s validitou 39 bodů i nejužitečnějším hráčem kola.

Body a sestava Kolína: Skinner 28, Šafarčík 15, Bakić 11, Machač 9, Vocetka 5, Horák 2, Dokoupil, Pajović.

14. kolo: Olomoucko - Děčín 100:96, USK Praha - Nymburk 67:90, Svitavy - Opava 89:76, Ostrava - Pardubice 87:92, J. Hradec - Brno 63:87.

15. kolo: Ústí n/L - Olomoucko 79:83, Brno - Ostrava 86:67, Pardubice - Svitavy 91:64, Opava - USK Praha 80:50, Nymburk - Děčín 103:90.

16. kolo: Olomoucko - Nymburk 92:119, USK Praha - Pardubice 69:71, Svitavy - Brno 98:73, J. Hradec - Ústí n/L 89:100.

19. kolo: KOLÍN - Děčín (st 10.1., 17:45), 17. kolo: KOLÍN - Svitavy (so 13.1., 17:45), 18. kolo: KOLÍN - USK Praha (so 20.1., 17:45).