Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 11. prosince 2017
logo

Basketbalisté Kolína znají po dvou kolech prohru i vítězství

Publikováno: 10.10.2017 v 10:00

Basketbalisté Kolína mají vstup do sezóny ztížen díky rekonstrukci jejich domovského stánku a musí úvodní zápasy odehrát na palubovkách soupeřů. Z kádru odešli američané Kerr, Hunt a Dixon, spolu s Ličartovským a Koláčným. Lavičku opustil po 9 letech i kouč Benáček.

mmcité BRNO - BC KOLÍN 64:61 (15:20, 30:37, 41:49)

Úvodní koš utkání zaznamenal domácí Tomanec, který byl až do stavu 7:3 ve 3. minutě jediným úspěšným střelcem Brna. Pak se však taktovky chopil Adam Číž, který srovnal na 7:7 a dirigoval své mužstvo k vítězství ve čtvrtině. Z jeho rozehrávky těžili zejména legionáři Pajović, Bakić a Skinner a Kolín vyhrál první desetiminutovku 15:20. Také ve druhé čtvrtině skórovali jako první domácí, ale pak se aktivita a zejména střelecká produktivita přesunula na stranu Medvědů. Číž opět zaznamenal 4 body a tentokrát se v dresu Kolína prosazovali tuzemští hráči - Dokoupil, Šafarčík a Bratčenkov. O poločase vedl Kolín 30:37.

Třetí čtvrtina přinesla zlepšení domácích, kteří stáhli skóre na 34:37 a také první střelecký zápis domácí hvězdy Sullivana, kterého Medvědi skvělou obrannou hrou mazali. V té době držel Kolín nad vodou Pajović, který šňůrou 7 bodů zvýšil vedení na 36:44. Na rozdíl 11 bodů dotáhl své družstvo hrající asistent trenéra David Machač (37:49). Závěr čtvrtiny však patřil domácím, kteří snížili na 41:49. Neuplynuly ani čtyři minuty poslední periody a na tabuli svítilo skóre 50:51 ve prospěch Kolína. Diváci v hale vycítili šanci na zvrat a začali hnát Brno kupředu. Akcie Kolína ještě drželi nahoře Šafarčík a zejména Číž (6), kteří zvýšili na 54:59. Tři minuty před koncem proměnil tříbodový pokus nejlepší střelec Brna Tomanec a bylo srovnáno - 59:59. Stejný hráč zvyšoval 15 vteřin před závěrečnou sirénou na 62:59 a nervy pracovaly na plné obrátky. Zbývalo 12 vteřin a Dokoupil si došel pro faul z tříbodové pozice. Bohužel první trestný hod neproměnil a snížil „jen“ na 62:61. Do té doby takřka neviditelný Sullivan zvýšil z trestných hodů na 64:41. Dvě vteřiny před koncem se na značku trestného hodu postavil nejproduktivnější hráč Kolína v utkání, Adam Číž, a bohužel hned první ze tří pokusů neproměnil, čímž bylo o osudu utkání rozhodnuto. Takřka vyhraný zápas byl ztracen.

Body a sestava Kolína: Číž Adam 14, Pajović Miloš 13, Skinner Lee Edward 8, Šafarčík Petr 8, Bakić Bojan 6, Dokoupil Petr 6, Bratčenkov Vojtěch 4, Machač David 2, Horák Ladislav, Vocetka Michal.

BK OLOMOUCKO - BC KOLÍN 77:83 (14:16, 34:45, 54:61)

Druhé kolo Kooperativa NBL přineslo kolínským Medvědům první výhru v nové sezóně. Zápas proti BK Olomoucko byl na oficiálním facebookovém profilu Kooperativa NBL nazván „Benáček proti svým“, tudíž je jasné, že na obou stranách byla zvláštní motivace.

Tým Kolína do utkání vstoupil velice dobře, koncentrovaně a s odhodláním vyhrát. Po vyrovnané 1. čtvrtině si do poločasu vypracoval nadějné vedení o 11 bodů (45:34).

Ve 3. čtvrtině se tým Olomoucka první 4 minuty nemohl prosadit v útoku a Medvědi to dokonale potrestali, když zvýšili své vedení na 18 bodů (52:34). Poté se jakoby kolínský motor mírně zadřel, hráči Olomoucka trefili několik střel z tříbodové vzdálenosti a rozdíl ve skóre se začal ztenčovat.

Do poslední desetiminutovky šli kolínští s náskokem 7 bodů (61:54). Hráči Olomoucka se ještě snažili nepříznivý stav zvrátit, ale Kolín dokázal dovést utkání do vítězného konce.

Trenér Kolína, Pavel Beneš, zhodnotil utkání takto: „Druhé ligové utkání bylo velmi podobné tomu prvnímu, jen s rozdílným koncem. 38 minut jsme vedli, byli lepším týmem a po zásluze jsme přivedli zápas do vítězného konce. V utkání jsme zastavili všechny útočné systémy soupeře, rychlý protiútok i přechodovou fázi. Místy se nám nepodařilo správně vyřešit soupeřův pick&roll a bohužel jsme měli velké problémy na obranném doskoku. Kluci však drobné nedostatky nahradili obrovskou bojovností a touho vyhrát. Je to naše první výhra v soutěži a moje první trenérská výhra v KNBL. Chci klukům poděkovat za předvedený výkon a už se těšíme na utkání v Ústí nad Labem.“

Body a sestava Kolína: Skinner Lee 24, Číž Adam 18, Bratčenkov Vojtěch 15, Šafarčík Petr 11, Dokoupil Petr 6, Pajović Miloš 5, Machač David 2, Horák Ladislav 2, Bojan Bakić, Lukáš Rovenský, Pavel Harčár.

1. kolo: USK Praha - Olomoucko 83:67, Děčín - Svitavy 83:81, Nymburk - Ostrava 106:77, Opava - J. Hradec 107:73, Pardubice - Ústí n/L 84:81.

2. kolo: Ústí n/L - Brno 81:69, Ostrava - Opava 78:104, Svitavy - Nymburk 80:90, USK Praha - Děčín 82:74.

3. kolo: Ústí n/L - KOLÍN (st 11.10., 18:00), 4. kolo: J. Hradec - KOLÍN (st 18.10., 18:00), 5. kolo: KOLÍN - Ostrava (so 21.10., 17:45), 6. kolo: Svitavy - KOLÍN (so 28.10., 18:00), 7. kolo: KOLÍN - USK Praha (po 6.11.).