Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 21. srpna 2018

Basketbalisté nestačili na třetí Opavu a prohráli o 5 bodů

Publikováno: 13.2.2018 v 10:00

Basketbalisté Kolína měli a mají těžký závěr základní části. V posledních dvou kolech se utkali s Nymburkem a Opavou a v posledním je čekají Pardubice. Tedy družstva z medailových pozic. Postup do nadstavbové skupiny A1 je možný již jen teoreticky.

NBL
BC KOLÍN - BK OPAVA 80:85 (24:19, 40:43, 57:62)

První čtvrtina vypadla nadějně a Kolín si vytvořil náskok 6 bodů. Bohužel Opava ve druhé čtvrtině zabrala, náskok domácích v poslední minutě nejen smazala, ale do šaten si odnášela vedení o 3 body, což pro další průběh nevěstilo nic dobrého.

Také ve třetí čtvrtině měli střelecky navrch hosté a své vedení navýšili na 5 bodů.

Také v závěrečné části se Opava v pohodě bránila kolínským ofenzivním pokusům a mohla se „spolehnout“ na to, že Kolínu míč obroučkou prostě neproletí. Statistika trojkových pokusů jim dávala za pravdu. Z 23 pokusů proměnili kolínští hráči pouze 3, a to bylo v tomto utkání málo. Opava si odvezla z Kolína poměrně těsnou výhru, díky které si udržela dvoubodový náskok na Svitavy.

Body a sestava Kolína: Pajović Miloš 17, Skinner Lee Edward 14, Bakić Bojan 13, Číž Adam 12, Šafarčík Petr 12, Machač David 6, Dokoupil Petr 4, Vocetka Michal 2.

21. kolo: Svitavy - Olomoucko 88:75, USK Praha - Ostrava 81:63, J. Hradec - Děčín 84:89, Ústí n/L - Nymburk 59:86, Brno - Pardubice 77:92.

22. kolo: KOLÍN - Pardubice (st 14.2., 17:45).