Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 23. září 2018

Basketbalisté porazili Lions, na USK však doma nestačili

Ani Garret Kerr, který patří k oporám Kolína, a jenž byl se svými statistikami opět jedním z nejlepších hráčů Medvědů, nedokázal strhnout proti USK Praha vítězství na stranu Kolína.Foto: www.bckolin.cz

Publikováno: 17.1.2017 v 10:00

Kolín zajížděl do Jindřichova Hradce k televiznímu utkání a oba celky nabídli nejen divákům u obrazovek zajímavou podívanou. Doma pak Medvědi hostili vysokoškoláky z Prahy.

LIONS J. HRADEC - BC KOLÍN 82:84 (20:22, 36:40, 58:64)

Ani tentokrát nebyl kolínský tým po zdravotní stránce zcela v pořádku a Dixon musel o přestávce odstoupit. Kolín v každé z prvních tří čtvrtin utkání zvítězil o 2 body, a tak v poslední bylo stále o co hrát. Zajímavostí druhé čtvrtiny bylo, že Vocetka vstřelil 17 bodů a prakticky sám (1 bod Kerra se skoro nepočítá) porazil v této periodě domácí Lions. V poslední čtvrtině vedl Kolín rozdílem 9 bodů, ale domácí se dokázali oklepat a dokonce dostat do vedení 82:81. Vítězný dvoubodový koš Medvědů zařídil Skinner a Číž stvrdil proměněnou šestkou.

Sestava a body Kolína: Vocetka 26, Skinner 14, Kerr 13, Číž 12, Machač 8, Hunt 5, Udodenko 4, Horák 2, Dixon, Harčár.

BC KOLÍN - USK PRAHA 69:71 (15:24, 42:38, 50:55)

Kolín se v úvodu utkání dostal do vedení, ale první čtvrtinu vyhráli výrazně, o 9 bodů, pražští vysokoškoláci. Druhá čtvrtina byla oproti té první jako oheň a voda. Domácí se zlepšili ve všech činnostech a vypracovali si náskok i 8 bodů. Do kabin se nakonec šlo se čtyřbodovým rozdílem ve prospěch Kolína.

Ovšem třetí čtvrtina rozhodně nebyla balzám pro oči i duši domácích diváků i trenéra Benáčka. Kolín si dokázal připsat na konto pouhých 8 bodů a po třetí čtvrtině vedl celek USK o 5 bodů. Také začátek poslední části vyšel lépe hostům a pět minut před koncem vedli o 12 bodů a zdálo se být hotovo. Kolín se však nevzdal a minutu před koncem byl stav 69:71 ve prospěch USK. V dramatické koncovce, plné emocí, však dokázali hráči USK zachovat chladnou hlavu a utkání takticky dovedli k důležitému vítězství, které je udržuje ve hře o nejlepší šestku.

Sestava a body Kolína: Machač 17, Skinner 15, Kerr 14, Číž 12, Dixon 4, Vocetka 4, Hunt 3, Bálek, Harčár, Horák, Rovenský, Udodenko.

18. kolo: Nymburk - Opava 96:67, Děčín - Svitavy 75:71, USK Praha - Prostějov 96:69, Brno - Pardubice 57:91, Ostrava - Ústí n/L 77:88.

19. kolo: Ostrava - Nymburk 83:104, Ústí n/L - Brno 85:83, Pardubice - J. Hradec 112:73, Svitavy - Opava 57:63.

20. kolo: Děčín - KOLÍN (21.1., 18:00), 21. kolo: KOLÍN - Opava (28.1., 18:00), 22. kolo: Svitavy - KOLÍN (4.2., 18:00)