Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 17. listopadu 2018

Basketbalisté přivezli z jihu Čech dva body, ze severu Moravy jeden

Publikováno: 25.10.2017 v 10:00

Basketbalisté Kolína se ve 4. a 5. kole musel obejít bez zraněných Vocetky a Bratčenkova. V Jindřichově Hradci ještě dokázali Medvědi zvítězit. Úzká lavička se však ukázala jako problém v závěru utkání v Ostravě.

Basket J. HRADEC - BC KOLÍN 82:95 (27:21, 45:43, 64:72)

V úvodních dvou minutách museli kolínští dotahovat mírný náskok domácích a staral se o to Skinner, který si připsal 6 bodů v řadě. Ve 3. minutě se zapsal mezi střelce Šafarčík, který poprvé poslal Kolín do vedení, a domácí kouč si musel v 5. minutě vyžádat time-out. Jeho svěřenci totiž prohrávali 11:18. Krátká porada jim stačila k 13 bodové smršti a první čtvrtinu si vzali zpět poměrem 27:21.

Skinner s Machačem a Šafarčíkem snížili před polovinou druhé čtvrtiny na 33:29, ale domácí jim vzápětí odskočili na 37:30. Kolínští se i nadále vrhali do útoku a 3 minuty před poločasem Dokoupil trojkou opět strhl vedení na stranu Kolína - 37:39. V krátké přestřelce však byli úspěšnější domácí a do šaten se šlo za stavu 45:43.

Také ve třetí čtvrtině měl Skinner ostře nabito a zejména díky jeho dalším 7 bodům se dostal Kolín lehce po polovině předposlední periody do vedení 57:60. Závěr čtvrtiny si Kolín ohlídal díky košům Pajoviće, Číže a Šafarčíka a vedl 64:72.

A byli to opět Skinner s Pajovićem, kteří bodově táhli Kolín v první polovině závěrečné čtvrtiny (74:78). Důležitými 5 body se jim do střelecké exhibice vetřel Dokoupil (74:83). Do 11 bodového vedení, 90 vteřin koncem, opět dotáhli Kolín Pajović se Skinnerem (78:89). Závěr utkání byl v režii Šafarčíka, který proměnil všech 6 trestných hodů, Kolín si připsal druhé vítězství v soutěži.

„Musím pochválit své hráče za to, že jsme dostali jen 26 bodů z vymezeného území, to je pro mě vynikající informace. K tomu jsme měli 21 útočných doskoků a o 20 více střílených trestných hodů, jsem skutečné rád, že jsme vyhráli, jelikož tady se snadno vyhrávat nebude.“ komentoval utkání kolínský kouč Pavel Beneš.

Body a sestava Kolína: Skinner Lee Edward 28, Pajović Miloš 18, Šafarčík Petr 18, Bakić Bojan 11, Dokoupil Petr 11, Číž Adam 5, Machač David 4, Bálek David, Harčár Pavel, Horák Ladislav, Rovenský Lukáš

NH OSTRAVA - BC KOLÍN 85:78 (16:24, 39:48, 60:63)

Utkání otevřel trojkovou trefou Šafarčík, ale jinak se hrál až do 7. minuty vyrovnaný basketbal - 14:16. Od tohoto stavu dokázal Kolín navýšit až na 14:24 a domácí korigovali na 16:24 až 6 vteřin před koncem.

Ve druhé čtvrtině udržovali kolínští hráči náskok 10 až 12 bodů a jen výjimečně pustili domácí na kratší distanc. A tak se šlo do šaten za stavu 39:48, který více vyhovoval Kolínu.

Ani první polovina třetí čtvrtiny nenaznačovala, že by se měl vývoj utkání dramaticky měnit. Pak se však taktovky chopil domácí Woods, který šňůrou 9 bodů snížil na 51:56. Domácí jako politi živou vodou začali mohutně finišovat a 54 vteřin před koncem snížili na 59:60. O poslední přestávce svítil na ukazateli stav 60:63 ve prospěch Kolína.

V úvodu poslední čtvrtiny zvýšil Skinner na 60:65, ale za necelou minutu domácí srovnali a o 3 minuty později se dostali do vedení 69:67 a s Medvědy to šlo z kopce. Domácí totiž čtyři minuty před koncem vedli již 77:69. Kolín se ještě pokusil zvrátit nepříznivý závěr utkání a i díky Bakićovým 4 bodům z trestných hodů snížil na 81:78. Ale to bylo vše, co domácí hráči Kolínu dovolili. Závěr si pohlídali a zvýšili na konečných 85:78.

Pavel Beneš, trenér BC GEOSAN Kolín okomentoval ztracené utkání takto: „V prvé řadě bych chtěl pogratulovat domácím k výhře, která se nerodila lehce. Mně se to hodnotí těžce, jelikož jsme byli po celou dobu vyrovnaným soupeřem, ale nakonec to pro nás dobře nedopadlo. I kvůli několika faktorům. Tím prvním byl ten, že domácí chtěli to vítězství v poslední čtvrtině více než my. Druhým je 14 útočných doskoků domácích a posledním je ten, se kterým se potýkáme ve všech 5 odehraných zápasech venku, a to je naše lavička. Po vystřídání máme problém, že se kluci nechytnou, nevěří si, nedělají ty věci, co mají naučené a při naší úzké rotaci jsme nakonec doplatili i na úbytek sil. Gratuluji domácím, po zásluze vyhráli.“

Body a sestava Kolína: Šafarčík Petr 19, Bakić Bojan 17, Pajović Miloš 15, Skinner Lee Edward 14, Číž Adam 7, Dokoupil Petr 4, Machač David 2, Horák Ladislav, Rovenský Lukáš, Vocetka Michal

4. kolo: Olomoucko - Ústí n/L 104:83, Ostrava - Brno 85:80, Svitavy - Pardubice 66:64, USK Praha - Opava 70:88, Děčín - Nymburk 64:99.

5. kolo: Nymburk - Olomoucko 124:62, Opava - Děčín 87:71, Pardubice - USK Praha 83:67, Brno - Svitavy 76:84, Ústí n/L - J. Hradec 88:72.

6. kolo: Svitavy - KOLÍN (so 28.10., 18:00), 7. kolo: KOLÍN - USK Praha (po 6.11.), 8. kolo: Děčín - KOLÍN (so 11.11., 18:00), 9. kolo: KOLÍN - Nymburk (so 18.11.).