Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. září 2019

Basketbalová NBL se vrací k nadstavbě. A mění play-off!

Basketbalová NBL se vrací k nadstavbě. A mění play-off!
Trenér BC Kolín Benáček.Foto: Martin Slavík
 
Publikováno: 29.7.2016 v 10:00, Aktualizováno: 22.7.2016 v 13:00
Rubrika: Sport

V nastávající sezoně se Kooperativa NBL, kde působí i BC Kolín, po třech letech vrací k formátu s dvoukolovou základní částí a nadstavbou, pro niž se týmy rozdělí na horní a spodní šestku. Tento systém, který je platný pouze pro nastávající sezonu, si dnes odhlasovaly ligové kluby.

Novinkou je plné zapojení týmu mistrů z Nymburka, jež čeká i Champions League FIBA. O účast v základní fázi druhé soutěže FIBA, Europe Cupu, pak bude v kvalifikaci usilovat BK JIP Pardubice.

„Kompletní soutěžní program odehrají všechny kluby bez výjimky a tím dochází k výraznému zkvalitnění celé ligy. Osobně bych chtěl za dohodu na tomto formátu poděkovat všem klubům,“ podotkl předseda Asociace ligových klubů Kooperativa NBL Tomáš Kotrč.

Dalším novým prvkem jsou čtvrtfinálové a semifinálové série hrané na 4 výhry. Ještě zásadnější změnou projde formát finále, kde se bude hrát jen na dva zápasy doma – venku, a rozhodovat bude rozdíl ve skore. První utkání se navíc odehraje na palubovce hůře postaveného celku po dlouhodobé části. Podle stejného principu se bude hrát i série o bronz.
Týmy z 9.-12. místa po nadstavbě čeká fáze play-out, v níž se utká každý s každým dvoukolově se započítáním výsledků z dlouhodobé části. Poslední tým po play-out pak půjde do baráže se dvěma nejlepšími celky první ligy.

Asociace ligových klubů NBL zároveň ustavila zvláštní komisi, která bude mít za úkol na základě analýzy předložit klubům variantu nejvhodnějšího formátu soutěže pro další sezony, kdy už vstoupí do hry i více než týdenní pauzy na kvalifikace mistrovství Evropy a Světového poháru. ALK o budoucím formátu rozhodne v prosinci.

Autor článku: www.nbl.cz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM