Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. listopadu 2018

Basketbaloví Medvědi doma prohráli s Olomouckem, chuť si dokázali spravit vítězstvím v Brně

Miloš Pajović v utkání proti Olomoucku zaznamenal 11 bodů, ale na vítězství to nestačilo. Proti Brnu jich dal jen 7 a radoval se z vítězství.Foto: BC Kolín

Publikováno: 7.11.2018 v 8:00, Aktualizováno: 5.11.2018 v 7:00

Kolín ztratil domácí utkání proti Olomoucku v posledních pěti minutách utkání. Vše napravil zlepšenou hrou v Brně, odkud si přivezl vítězství i body.

BC Kolín – BK Olomoucko 90:96 (26:17, 48:41, 70:62)

Medvědi se proti svěřencům bývalého kolínského kouče od počátku utkání snažili a po více než tři čtvrtiny utkání byli lepší. Udržovali si sice mírný, ale přesto nadějný náskok. V poslední čtvrtině však hráči Olomoucka začali snižovat náskok Kolína a 5 minut před koncem se dostali do vedení 78:79. Hosté, kteří se dostali do laufu, pak již Kolín k ničemu nepustili a odvezli si vítězství.

Body a sestava Kolína: Thompson Alexander Jacob 23, Číž Adam 16, Šafarčík Petr 15, Pajović Miloš 11, Purifoy Preston Lamar 11, Machač David 6, Walton jr. Anthony Lamont 6, Šoula Jiří 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0.

Basket Brno - BC Kolín 66:87 (27:21, 35:44, 53:71)

Brňané sice vyhráli první čtvrtinu o 6 bodů, ale poté se Medvědi zlepšili v obraně a začali získávat převahu, kterou vyjádřili poločasovým vedením 35:44. Ani po přestávce Brno nenašlo recept na překonání obrany Kolína a ten si díky převaze na doskoku a následně i v lepší střelecké produktivitě dokráčel pro důležité vítězství.

Body a sestava Kolína: Purifoy Preston Lamar 16, Thompson Alexander Jacob 16, Machač David 14, Šafarčík Petr 12, Walton jr. Anthony Lamont 12, Číž Adam 10, Pajović Miloš 7, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0, Šoula Jiří 0.

7. kolo: USK Praha – Ostrava 70:80, Pardubice – Děčín 67:76, Nymburk – Svitavy 85:77, Ústí n/L – H. Králové 77:67, 8. kolo: Ostrava – H. Králové 97:83, Svitavy – Ústí n/L 66:70, Olomoucko – Nymburk 77:89, Děčín – Opava 100:79, Pardubice – USK Praha 63:68.

9. kolo: KOLÍN – Děčín (so 10.11., 17:45), 10. kolo: USK Praha – KOLÍN (so 17.11.), 11. kolo: KOLÍN – Pardubice (st 21.11., 17:45), 12. kolo: KOLÍN – Opava (8.12, 17:45), 13. kolo: KOLÍN – Ostrava (12.12, 17:45).