Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 10. prosince 2018

Basketbaloví Medvědi porazili druhé Pardubice a po první polovině soutěže jsou na 9. místě v tabulce NBL

Publikováno: 27.11.2018 v 9:00, Aktualizováno: 26.11.2018 v 12:00

Los přisoudil do 11. kola, které bylo posledním kolem před odvetami, jednoho z favoritů soutěže, pardubickou Beksu, která drží stříbrnou příčku. Kolín rozhodně nebyl favoritem, ať již podle postavení v tabulce, tak s přihlédnutím k posledním dvěma utkáním, ve kterých pardubičtí střelci vždy zaznamenali trojciferné skóre.

BC Kolín – BK JIP Pardubice 97:96 (35:28, 59:49, 80:75)

Hráči Kolína vstupovali do utkání se záměrem zaskočit soupeře, který měl díky účasti v Euro Cupu náročný program. Pardubice sice otevřely skóre, ale pak již jen koukaly na představení Thompsona, který v úvodu vyslal čtyři trojkové střely, z nichž se tři ujaly a hlavně Waltona, který zaznamenal šňůru 11 bodů, aniž by mu ji „přetrhl“ některý ze spoluhráčů. První periodu tak Medvědi ovládli s náskokem 7 bodů.

Začátek druhé čtvrtiny Kolínu utekl. Pardubice záhy snížily na 37:36 a po čtyřech minutách dokonce vedly 40:41. Novou protiofenzívu zahájil Šafarčík trojkou, Walton přidal dalších 7 bodů a v poločase vedl Kolín o 10 bodů 59:49.

Akcie Kolína držel v úvodu třetí části na vysoké úrovni Thompson, který 5 body udržel na distanc soupeře v jeho snaze o snížení. Svou střeleckou potencí, kdy v celé čtvrtině zaznamenal 11 bodů, přičemž jeho spoluhráči dohromady 10, se významně podílel na vedení 80:75.

Začátky sudých čtvrtin byly pro Kolín v tomto utkání začarované a Pardubice se po necelých třech minutách závěrečné části dostaly podruhé do vedení, a to 80:82. Pardubicím narostla křídla, Medvědům ztěžkly nohy a v době, kdy časomíra ukazovala 3:14 do konce utkání, vedli hosté o 10 bodů – 83:93. A domácí měli velké štěstí, že hosté neproměnili dva trestné hody. Medvědy v tu chvíli do hry vrátili Machač a sedmi body Šafarčík, kteří snížili na 92:96. Hosté se pokusili Kolín rozhodit time-outem, ale nepovedlo se. Purifoy necelou minutu před koncem trojkou snížil na rozdíl jediného bodu a 11 vteřin před klaxonem strhl vedení na stranu Kolína Walton. Jeho dvojkový pokus znamenal i důležité vítězství.

Nečekané vítězství přineslo i dva záseky do vyhlašování Top hráčů kola. Střelec večera, Alexander Thompson, se stal s 28 body nejlepším střelcem kola a Anthony Walton se do statistik zapsal jako nejužitečnější hráč kola, když zaznamenal 33 body.

Body a sestava Kolína: Thompson Alexander Jacob 28, Walton jr. Anthony Lamont 26, Šafarčík Petr 17, Purifoy Preston Lamar 13, Číž Adam 7, Machač David 6, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0, Šoula Jiří 0

11. kolo: Opava – Ostrava 95:79, Nymburk – USK Praha 101:56, Ústí n/L – Děčín 76:66, H. Králové – Brno 84:79, Svitavy – Olomoucko 85:76.

12. kolo: KOLÍN – Opava (8.12, 17:45), 13. kolo: KOLÍN – Ostrava (12.12, 17:45), 14. kolo: Nymburk – KOLÍN (15.12, 17:00), 15. kolo: KOLÍN – Ústí n/L (22.12., 17:45), 16. kolo: H. Králové – KOLÍN (29.12., 18:00), 17. kolo: KOLÍN – Svitavy (5.1., 17:45).