Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 19. září 2018

Basketbaloví Medvědi si vedou stále stejně. Doma vyhrávají, venku prohrávají

Publikováno: 17.3.2015 v 10:00

Cíl, s jakým vstupovali Medvědi do středečního utkání 39. kola o bytí či nebytí ve hře o play-off, se domácímu týmu podařilo naplnit měrou vrchovatou. Vítězství o 11 a více bodů jim zaručuje vzájemnou lepší bilanci s týmem J. Hradce v případě, že obě družstva měla po skončení základní části shodný počet vítězství. Dlužno dodat, že Kolín ztrácí dvě výhry. Zcela odlišný průběh měl sobotní zápas v Pardubicích, kde proti favoritovi neměl Kolín šanci.

NBL
BC KOLÍN – LIONS JINDŘICHŮV HRADEC 106:86 (23:21, 27:18, 33:27, 23:20)

Do utkání Kolín vstoupil na rozdíl od několika předchozích koncentrovaný, neztrácel zbytečně míče a vypracovával si slušné střelecké pozice, které proměňoval. V průběhu první části se již začal rozehřívat Bryant, který svými 11 body položil základ své střelecké explozi. Domácí hráči dokázali trenéra Hradce Forejta donutit brát si hned v 1. čtvrtině oddechový čas, když se jejich vedení dvě minuty před koncem vyhouplo na desetibodovou hranici. Hosté ve zbytku čtvrtiny zahráli velmi dobře a šňůrou 10:2 stlačili své manko na pouhé dva body.

V úvodu druhé části hry se jindřichohradečtí hráči dostali poprvé a naposled v utkání do vedení. To se ovšem pranic nelíbilo Ličartovskému, který svou trojkou nastartoval rozhodující únik v utkání, který v následujícím průběhu další trojkou poslal opět přes dvoucifernou hranici. Medvědům se dařilo ubránit střelce hostí Robinsona, který za celý poločas nezapsal ani jeden bod. Domácí obranu zle trápil svou aktivitou zkušený Novák spolu s kreativním Autreyem, naopak limitován třemi fauly byl Standa Zuzák.

Tak jako v předchozí čtvrtině, dokázal opět Ličartovský trefit důležité trojky v pravý okamžik a spolu s Bryantem, Horákem a Machačem navyšovali skóre až na dvacetibodovou hranici. Faifrovi se dařilo ubránit střelce hostí a to se ukázalo jako klíčové pro klid do poslední části hry. V té Kolínští zkušeně kontrolovali průběh utkání, Bryant svými nájezdy zaměstnával obranu hostí nadmíru a po zásluze stál dvanáctkrát na čáře trestného hodu, odkud se ani jednou nemýlil. Hosté se snažili náš koš ostřelovat především z dlouhé vzdálenosti, ovšem neproměňovali a i přes úspěšný útočný doskok nedokázali již efektivně skórovat z druhých šancí.

Body Kolína: Bryant 36, Ličartovský 21, Horák 18, Machač 14, Faifr 12, Vocetka Michal 4.

BK JIP PARDUBICE - BC KOLÍN 94:50
(25:11, 23:11, 16:15, 30:13)

Medvědi pouze paběrkovali, jen ve 3. dějství udrželi vyrovnaný průběh. Kladem je snad jen to, že si Kolín neodvezl stovku obdržených bodů. Body Kolína: Faifr 14, Bryant 9, Djukanovič 8, Ličartovský 6, Horák 5, Sýkora 4, Harčár 3, Machač 1.

39. kolo: USK Praha - Ostrava 11.03.2015 18:00 69:56 Brno - Ústí nad Labem 76:73, Opava - Pardubice 102:86, Prostějov - Svitavy 97:71.
40. kolo: J. Hradec - Ústí n. L. 83:80, Brno - USK Praha 72:61.

41. kolo: KOLÍN - Děčín (st 18.3. 17:45)
42. kolo: Svitavy - KOLÍN (so 21.3. 17:00), 43. kolo: KOLÍN - Prostějov (st 25.3. 18:00).