Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 21. ledna 2020

Bazén a sauna v akvaparku mají od 2. do 11. září naplánovanou odstávku

Správa městských sportovišť Kolín je společností, jejíž význam stoupá zejména v létě. Nabízí totiž Kolíňákům, dětem, dospělým i celým rodinám nejrůznější způsoby aktivního využití volného času.

Bazén a sauna v akvaparku mají od 2. do 11. září naplánovanou odstávku
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 1.9.2019 v 7:00, Aktualizováno: 31.8.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Nejde jen o zábavu v areálu Vodního světa, ale i o další atrakce na Kmochově ostrově či na hřištích pro děti. Jana Širce, ředitele společnosti Správa městských sportovišť Kolín, jsme požádali o malé zhodnocení letní sezóny.

* Jak vypadalo léto ve vašich bazénech z hlediska návštěvnosti? Byl vnitřní bazén prázdný a venkovní plný lidí?

Flash banner nelze zobrazit.

Návštěvnost bazénů je primárně ovlivněna počasím. To platí především o venkovním koupališti, ale i vnitřním akvaparku. Mnoho lidí si myslí, že v létě chodí více lidí na venkovní koupaliště než do vnitřního akvaparku, ale je tomu přesně naopak. Je to způsobeno především vyšší atraktivitou vnitřního akvaparku, kde je pro děti více herních prvků, jako například trojskluzavka, vlnobití, tobogán... Pokud budu mluvit v číslech, pak v letošním roce navštívilo venkovní bazén za celou sezónu (bez posledního týdne prázdnin) bezmála 20 tisíc návštěvníků. Loni jich za stejné období bylo více než 32 tisíc. Loňské léto ale bylo z hlediska návštěvnosti rekordní, zatímco letošní rok je průměrný. Do vnitřního akvaparku se za stejné období (červen až srpen) přišlo vykoupat bezmála 54 tisíc návštěvníků, což je s loňským rokem srovnatelné.

* Jaký byl zájem o další vaše nabídky v areálu Vodního světa? Mám na mysli tenis, plážový volejbal, minigolf a dopravní hřiště? Co z toho je pro veřejnost nejpřitažlivější?

I zde se zájem odvíjí od počasí. Oproti loňskému roku nebylo tolik tropických dnů, a tak se zvýšil zájem o minigolf i dopravní hřiště. Právě dopravní hřiště je z hlediska zájmu nejúspěšnější, letos ho navštívilo 7.305 návštěvníků.

Flash banner nelze zobrazit.

* Dětem a rodinám nabízíte volnočasový areál V Břízách a Centrální dětské hřiště U Nemocnice. Kde se lidem víc líbí?

Obě hřiště jsou dětmi oblíbené a využívané. Na centrálním hřišti se nyní dokončují kuličkové dráhy, což ještě zvýší jeho atraktivitu.

* Kmochův ostrov nepatří mezi místa běžně masově navštěvovaná. Projevuje se to v menším zájmu o půjčování talířů na discgolf a vodních šlapadel?

Flash banner nelze zobrazit.

Zájem o discgolf je podobný jako loni. Do půjčovny plavidel jsme letos pořídili dvě lodičky, o které je větší zájem než o šlapadla. Lodičky jsou lépe ovladatelné a člověk se při plutí v proudu tolik nenadře.

* Prý plánujete po prázdninách odstávku celého bazénu a sauny. V jakém termínu a proč?
 
Máme naplánovanou odstávku od 2. do 11. září. V tomto termínu se bude kompletně měnit zdroj ohřevu vody. Již to nebude pára, ale teplá voda. Na jaře se předpřipravilo potrubní vedení a nyní se bude měnit technologie ohřevu ve strojovně. Dále budeme instalovat nový vyvíječ páry do parní kabiny, budeme vypouštět a desinfikovat bazény, opravovat podvodní osvětlení, přespárovávat dlažbu, čistit jímky na vodu, obnovovat protiskluzy, měnit server a provádět další úpravy. Většinou jde o činnosti, které nelze udělat za provozu a první týden v září je ideální doba na odstávku, protože je nejnižší návštěvnost.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM