Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

BC Kolín se nemůže hnout z předposlední pozice. Nad Opavou dlouho vedli, nakonec prohráli

Publikováno: 10.11.2014 v 13:00

Kolínští basketbalisté po středeční přestávce (zápas proti Nymburku byl odložen) hráli až v sobotu. Druhou čtvrtinu utkání základní části otevřel BC Kolín domácím utkáním proti loni bronzovému týmu ligy. První vzájemný duel na jeho palubovce po nevýrazném výkonu Benáčkovi hoši prohráli a tak se dalo očekávat, že budou chtít svému soupeři tuto porážku vrátit.

NBL
BC KOLÍN – BK OPAVA 72:76 (24:14, 18:11, 13:27, 17:24)

Úvodních pět minut utkání bylo ze strany soupeře díky jejich pozdější zbrani, trojkovým střelám (které tak ve vyrovnaných statistických ukazatelích rozhodly), vyrovnané, domácí museli v tomto období dotahovat šestibodové manko. Když bylo v 6. srovnáno, rozjel se naplno kolínský stroj na body a první část hry tak vyhrál o deset bodů.

V úvodu té druhé si Dokoupil s Horákem vyměnili úspěšné trojky, když Horák poté svým dalším tříbodovým zářezem odstartoval šňůru 17:0 během následujících pěti minut, a to především za pomoci dalších trojek Hammonda a Ličartovského. Tři minuty před koncem druhé periody Kolíňáci tak vedli 24bodovým rozdílem a zdálo se, že na rozhodující náskok je tak zaděláno. Hosté ovšem ještě před koncem dokázali zvednout hlavy a trpělivou hrou snížit svůj handicap na rozdíl 17 bodů.

Do druhé půle Opavští vlétli třemi! úspěšnými trojkami Dokoupila a jedné Klečky v řadě za sebou, naráz byl bodový rozdíl pod psychologickou hranicí 10 bodů a hosté dále dokonávali svůj velký obrat v utkání. Kolínští hráči tak dostali těžký úder, ze kterého se již nevzpamatovali a nebyli sto čelit dalším útočným nájezdům protivníka, obrana se rozsypala a vše, co do té doby fungovalo, jako by nebylo. Tento úsek hry domácí prohráli 14bodovým rozdílem a do poslední části hry tak vstupovali s hubeným tříbodovým náskokem.

V závěrečné periodě se žádný z aktérů utkání nedostal do výraznějšího trháku, a tak koncovka utkání dospěla do závěrečného šestkového rozuzlení. V něm Hammond mohl svými dvěma trestnými hody smazat dvoubodové manko, ovšem neproměnil ani jednu ze svých střel a z následné exekuce proměnil pouze jednu. Na straně druhé se Dokoupil naopak nemýlil a hosté kontrolovali závěr utkání.

Hráči Opavy se v utkání mohli opřít o 12 proměněných trojkových střel, když hráč utkání Dokoupil jich proměnil rovnou polovinu z 8 pokusů. Na poražené straně se dařilo zejména trojici Ličartovský, Hammond a Horák, která se poskládala na 47 bodů. Diváci: 580.

Body Kolína: Ličartovský Štefan 19, Hammond Bryan Nicholas 14, Horák Ladislav 14, Chán Aleš 10, Davis Jawan 6, Faifr Samuel 6, Machač David 3.

11. kolo: Opava - Ostrava 73:63, Ústí nad Labem - Prostějov 87:100, Svitavy - USK Praha 66:65, Brno - Děčín 74:72, Jindřichův Hradec - Pardubice 98:97.
12. kolo: Ostrava - Pardubice 81:87, J. Hradec - Děčín 86:88, Brno - Svitavy 74:83, USK Praha - Prostějov 108:100.

13. kolo: KOLÍN - Ostrava (st 12.11. 17:45), 14. kolo: Ústí - KOLÍN (ne 16.11. 17:00).