Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 20. listopadu 2019

Běh pro Pavlíka se uskuteční 14. září v Borkách

Akce nazvaná ´Běhej Borky´ má od začátku jednoduchý cíl: pomáhat lidem v boji s nepřízní osudu. Na letošní příběh jeho organizátory přivedla dětská lékařka paní MUDr. Přibylová.

Běh pro Pavlíka se uskuteční 14. září v Borkách
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 26.8.2019 v 7:00, Aktualizováno: 25.7.2019 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Pavel Bečvařík se narodil před třemi lety jako krásné a zdravé mimčo. V deseti měsících se objevily horečky a byla zjištěna anémie, která spustila sérii vyšetření. Na podzim roku 2018 byla rodičům sdělena zdrcující zpráva: Pavlík má myelodysplastický syndrom, vzácné onemocnění kostní dřeně, které se spíše objevuje u starších lidí. Následovala řada zákroků, pro tříletého kluka těžko představitelných. Tři měsíce v nemocnici, chemoterapie a v lednu letošního roku transplantace kostní dřeně. Ale osud se rozhodl to Pavlovi příliš neulehčit, takže se přidaly i další zdravotní komplikace, bolesti a únava. Dvakrát týdně musí jezdit do pražské motolské nemocnice, kde probíhají odběry a infuze, odstřižen od kamarádů, při pobytu venku musí mít roušku.
Rodina věnuje veškerou možnou péči, mamka se o Páju stará na plný úvazek, příjem rodiny tak tvoří pouze jeden plat. Opakovaně se snaží získat žádost na péči, léčba je velmi náročná a individuální. Finanční výtěžek z běhu by byl použit na nákup nízkobakteriální stravy, doplňkových léků a na vybudování vhodného zázemí pro Pavlíka. Rodina žije v městském bytě v Kolíně.

Registrace na ´Běhěj Borky 2019´ už byla spuštěna. Základní startovné v on-line prodeji je 200 Kč, mládež do 18 let za 150 Kč a děti do 10 let zdarma. Při registraci si můžete koupit tričko s originálním motivem (bude vydáno se startovním číslem) nebo přihodit nějakou korunu navíc v podobě volitelné částky. Můžeme slíbit, že celá vybraná částka půjde přímo pro Pavlíka. Pro vítěze a dva skoro-vítěze na trati 5 a 10 km (kategorie muži a ženy) jsou připravené dárkové šeky v hodnotě 1.500, 1000 a 500 Kč. Těšíme se na startu, protože běháním můžete i pomáhat.
Všechny potřebné informace najdete na webové stránce www.behejborky.cz.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Zeptali jsem se organizátorky finále MISS Kolínsko Gabriely Šubotníkové
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM