Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

Bez obalu na Husově náměstí

Nadprodukci obalů, které po vyhození plní popelnice, vrší se na skládkách a zaplavují zemi i oceány, se lidé citlivější k životnímu prostředí přirozeně brání. Nechtějí do domácnosti další PET lahve, kartonové krabice či jednorázové utěrky.

Bez obalu na Husově náměstí
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 27.10.2017 v 6:00, Aktualizováno: 26.10.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

V Kolíně je bezobalový trend teprve v začátcích, nicméně díky lidem jako Zuzana Janglová má šanci se úspěšně rozvíjet. Letos jste ji mohli potkat na výstavě věnované životnímu prostředí v Městském společenském domě či na několika trzích v Kolíně i okolí, kde propagovala domácnost bez odpadů a nabízela například opakovaně použitelné svačinové sáčky, pytlíky či pleny.
Letos koncem prázdnin zahájila Zuzana Janglová i prodej stáčené drogerie. Kromě Internetu (www.obchuudek.cz) sídlí i na osmi čtverečních metrech ve "vlastní zóně" uvnitř prodejny kancelářských potřeb Rento na Husově náměstí. Otevřeno má každou středu od 9 do 17 hodin. Lidé, zejména progresivní mladé ženy, si sem chodí načepovat do vlastních lahví prací gel, jar na nádobí, WC čistič či čistící koncentrát. Zákaznicím nejde o to ušetřit, ale chtějí být šetrné k přírodě. V tekutém stavu zde je možné koupit pouze výrobky německé firmy Sonett s garancí, že jde o ekologické přípravky rozložitelné v přírodě. Další běžně užívané produkty jako šampon na vlasy či mýdlo zde koupíte též bez obalu, ale v tuhé podobě jako kostky. Zuzana Janglová však jde ve své vizi ještě dál a nabízí možnost si prostředky vyrobit doma sami. K tomu může zákazníkům poskytnout základní suroviny jako jedlou sodu, kyselinu citronovou či perkarbonát sodný.
V prodejně na Husově náměstí můžete vidět a koupit i pytlíky na chleba, pleny, přírodní kosmetiku, svačinové kapsičky, voskované ubrousky, síťované sáčky na ovoce a zeleninu, opakovaně použitelné odličovací tampony či třeba látkové nákupní tašky. Většinu z toho Zuzana Janglová společně se svojí obchodní partnerkou sama vyrábí pod značkou Bagy design. Mimo jiné poskytuje i poradenství v oblasti látkových plen a domácnosti bez odpadu. Věci, které prodává, má vyzkoušené ve své domácnosti, v rodině, na svých dětech. Chcete-li se dozvědět víc, navštivte facebookovou skupinu "Pomalá domácnost", kterou Zuzana Janglová založila k předávání zkušeností a tipů.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM