Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 18. října 2017

Bezpečností situace se na Kolínsku zlepšila, ale řidičů s alkoholem za volantem je víc

Kolínští policisté poskytli statistiku za letošní rok od jeho počátku do pátku 19. září. Čísla jsou poněkud optimističtější než ve stejném období v roce 2013, lze-li statistikám věřit. V nápadu trestné činnosti zaujímá okres Kolín v kraji třetí místo po Praze venkov-jih a Kladnu. V žádném s ukazatelů v rámci kraje nejsme nejhorší, ale zároveň ani nejlepší.

Bezpečností situace se na Kolínsku zlepšila, ale řidičů s alkoholem za volantem je víc
 
Publikováno: 26.10.2014 v 6:00, Aktualizováno: 24.10.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Vedoucí územního oddělení Kolín Jiří Fejfar přišel do Kolína loni v říjnu z okresu Nymburk, kde se mu podařilo výrazně snížit kriminalitu a zvýšit objasněnost. Do Kolína přinesl řadu nových metod v některých případech v Čechách ojedinělých. Obsáhlý rozhovor s tímto velitelem Policie ČR přineseme v jednom z dalších vydání Presu.

Z 2.658 loňských nápadů se jejich počet na Kolínsku snížil na 2.330. Objasněnost na Kolínsku stoupla z 29,98 na 41,59 procent. Nejvíce nápadů trestné činnosti bylo v Kolíně, následuje Český Brod a Pečky. Objasněnost u vloupání se rovněž zvedla z 12,53 na 16,29 procent, ovšem do premiantů nám chybí ještě hodně protože v teritoriu Nymburk loni objasnili 29,18 procent těchto činů, na druhou stranu na rozdíl od Kolína si letos trochu pohoršili na 28,25 procent. Dlouhodobě velkou objasněnost vykazují násilné trestné činy, loni jich policisté objasnili 61,72 a letos 67,6 procent. Podobná čísla vykazují i ve všech třinácti teritoriích kraje.

Jízdu pod vlivem alkoholu kontrolovali policisté letos častěji. Tomu odpovídá i větší počet zjištěných řidičů. Za sledované období stoupl počet řidičů pod vlivem alkoholu z 238 na 462. Vede okres Benešov s 601 opilci. Více se věnovali kriminalisté také držení drog, podařilo se zjistit v Kolíně 62 případů oproti loňským 13. Pro srovnání, známé pervitinové epicentrum Pečky vykazuje loni 13 případů a letos 18. V nejnebezpečnější době od 0 do 6 hodiny ranní kontrolovali policisté loni 1.678 a letos 2.928 osob. Vedení policie se snaží tuto činnost zintenzívnit a zároveň problémové osoby vytlačit.

Autor článku: Jiří Červín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyKolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali body
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM