Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 23. května 2019

Blíží se uzavírka třídvorské výpadovky

Tak jako zažívá Kolín svou kalamitu s protahovanou a zmatečnou rekonstrukcí Pražské ulice, potýká se Starý Kolín s termínově nezvládnutou přestavbou tamního silničního mostu.

Blíží se uzavírka třídvorské výpadovky
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 3.3.2019 v 7:00, Aktualizováno: 2.3.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Dlouho připravovaná oprava mostu přes říčku Klejnárku na vjezdu do Starého Kolína (ve směru od Kolína) byla zahájena loni na jaře a podle podle původních plánů měla skončit po půlroce, v říjnu. Most, který byl již léta v katastrofálním technickém stavu, nebyl opravován, nýbrž kompletně zbourán a nahrazen novým, o dva metry širším, vyhovujícím nárokům současné dopravy.
Stavba, prováděná a financovaná krajem, ale nabrala výrazné zpoždění a momentálně je ve více než čtvrtročním skluzu. Podle posledních informací by se u Starého Kolína mělo pracovat ještě cca dva měsíce, termín dokončení (a otevření mostu pro dopravu) je momentálně stanoven na polovinu dubna.
Zpoždění stavby výrazně komplikuje život nejen Starokolíňákům, kteří se od Kolína domů dostanou jen dlouhou objížďkou, ale brzy výrazně ovlivní dopravu i v celém severním okolí Kolína. Středočeský kraj se totiž rozhodl kompletně opravit ´svou´ silnici mezi Kolínem a nedalekými Třemi Dvory a kvůli tomu ji od 1. dubna kompletně zneprůjezdní. Podle posledních informací by silnice měla být uzavřena nejméně po dobu dvou měsíců, tedy až do začátku letních prázdnin, přičemž vyloučeno není ani uzavření až do začátku srpna.
Frekventovaná ´třídvorská´ silnice ale slouží nejen jako hlavní tah na Pardubice, ale i jako nejsnazší přístupová cesta do všech obcí v okolí Týnce nad Labem. V minulosti, kdykoliv byla tato silnice kvůli opravám uzavírána, šlo jako relativně bezproblémovou objížďku použít trasu po levém břehu Labe, tedy přes Starý Kolín a Záboří nad Labem do Týnce. Jak je ale zřejmé z úvodu tohoto textu, minimálně během prvních čtrnácti dnů uzavírky ´třídvorské´ silnice bude stále ještě uzavřen i most ve Starém Kolíně a tato nejsnazší objízdná trasa bude tedy neprůjezdná. Na Týnecko se tedy řidiči dostanou jediným způsobem, objížďkou přes Ovčáry, Býchory, Jelen a odtud dál buď přes Konárovice nebo Bělušice do Týnce. Pro obě varianty ovšem platí, že jde o trasu po úzkých a nepříjemných silnicích, kde vždy hrozí riziko značného zdržení.
I tentokrát ale rozhodnutí krajských plánovačů nejvíc odnesou obyvatelé Starého Kolína. Podle původních plánů měla hned po skončení prací na tamním mostě být zahájena kompletní rekonstrukce tamního ´průtahu´, tedy ulice procházající napříč městysem, včetně výstavby kanalizace. Ta ale byla právě kvůli dopravním komplikacím, které vyvolá minimálně dvouměsíční uzavírka silnice mezi Kolínem a Třemi Dvory, odsunuta až na rok 2020.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM