Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 20. ledna 2020

Bluesovo-jižanský festival mezi kapkami deště. Festival provázely v Kolíně i americké kadilaky

Bluesovo-jižanský festival mezi kapkami deště. Festival provázely v Kolíně i americké kadilaky
Program na venkovní festivalové scéně v Kutnohorské ulici bohužel predčasně ukončila dešťová přeháňka.Foto: Jiří Červín
 
Publikováno: 27.5.2014 v 16:00
Rubrika: Kultura

Řízná muzika měla opět v Kolíně svátek. V sobotu 17. května vypukl třetí ročník přehlídky Southern Rock & Blues Kolín. Prologem bylo setkání amerických vozidel na náměstí, které vzbudilo velký zájem a organizátoři počítají s další spoluprací. Vystoupení kapel vyznávajících blues a jižanského rocku tentokrát trochu zhatilo počasí.

Flash banner nelze zobrazit.

Ze čtyř kapel v prostoru Kutnohorské ulice zahrála jen jediná. Zpočátku to tak zle nevypadalo, i když předpověď to hlásila. V chladném odpoledni se návštěvníci zahřívali i slivovicí a doutníky.
 Po třinácté hodině festival odpálili pořadatelé Dalibor Mierva a Vojtěch Klouček společně s místostarostou města Tomášem Růžičkou, který převzal záštitu. Festival město podporuje i finančně. Kapela El Camino z České Třebové mrskala jižanský rock v duchu ZZ Top. Pak československé duo Karla "Charlieho" Slavíka a zároveň kytaristu, bubeníka a zpěváka Luboše Beňu uvedl moderátor a muzikant Peter "Bonzo" Radványi.

Začalo ovšem pršet a pořadatelé další dění přesunuli do Městského společenského domu. Mělo to však háček, open air program zdarma musel být zpoplatněn. "Koncert v Kutnohorské ulici bohužel nejde kvůli počasí uskutečnit, stěhujeme se do sálu. Ovšem už musíme vybírat vstupné, protože si nedovedu představit, jak bychom to potom technicky uskutečnili před hlavním programem," řekl organizátor Dalibor Mierva. V kulturáku tak hráli Blackies z Mladé Boleslavi. Blues a ska s dechovou sekcí předvedly Karlovy hračky.

Flash banner nelze zobrazit.

Hned pak následoval večerní program. Petar Introvič s kapelou Bluesberry zazpíval nejznámější hity. Italové Smokey Fingers byli středem divácké pozornosti, byla to muzika tvrdšího ražení, zatímco hvězda večera holandská kapela Livin Blues Xperience někoho možná zklamala, že neuvedla v našich luzích známé skladby. Znalci ovšem poznali, že muzikanti odvedli svoji práci dobře. Na závěr pražský revival Blue Brothers uvedl rozjížděčky z filmů The Blues Brother a Blues Brother 2000.

V předsálí hrál Martin Chik během přestávek při střídání kapel a stal se příjemným překvapením. "Po počátečních smíšených pocitech převládají ty pozitivní. Kapely byly všechny kvalitní, na příští rok bychom chtěli jména jako Ten Years After či Ana Popovic. Záleží to na finanční stránce věci, nicméně na 16. května příštího roku je festival naplánován znova," uvedl organizátor Vojtěch Klouček. Hodokvas pohodových lidí si získal dobré jméno a podle pořadatelů lidí přišlo ještě víc než v předcházejících letech.

Flash banner nelze zobrazit.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM