Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. září 2017

Bojovník Martin Heller přivezl tři zlaté medaile z Německa. Jeho dalším cílem je odjezd do Kanady či Brazílie

V německém Dorstenu u Düsseldorfu 28. června startovali i zástupci oddílu Ju-jutsu Kolín. S reprezentanty několika dalších zemí (Německa, Srbska, Belgie, Řecka a Gruzie) soupeřili o medaile v závodech různých bojových stylů - sportovním a brazilském ju jutsu, judu a grapplingu bez rozdílu vah. Pořadatelé uzpůsobili klání časově tak, aby se závodníci mohli zúčastnit všech stylů, a také toho využili. Kolínská výprava čítala 3 lidi - Martina Hellera, Lukáše Kopeckého a Matouše Fidlera, k nimž se přidala Veronika Pecáková.

Bojovník Martin Heller přivezl tři zlaté medaile z Německa. Jeho dalším cílem je odjezd do Kanady či Brazílie
 
Publikováno: 15.7.2014 v 12:00, Aktualizováno: 14.7.2014 v 9:00
Rubrika: Sport

Pokud jde o sportovní ju jutsu (fighting), ve váze do 81 kg byl Matouš Fidler třetí a Martin Heller první. Ten se ve finále utkal s mistrem Evropy ze Srbska. “Povedla se mi náskočná páka, což je docela riskantní technika,“ komentoval výhru Martin Heller.

Ve váze do 90 kg startoval Lukáš Kopecký, který získal bronz. Veronika Pecáková skončila mezi ženami druhá.

Třetí vítězství vybojoval Martin Heller v brazilském ju jutsu. Nejtěžší duel zažil v semifinále. V něm porazil tmavého Belgičana až v prodloužení na body. Naopak finále považoval díky německému protivníkovi za překvapivě snadné. Lukáš Kopecký dopadl třetí, když v jednom z vyřazovacích soubojů vyřadil Matouše Fidlera, jenž zůstal bez medaile, Veronika Pecáková byla stříbrná.

V judu opět dominoval Martin Heller, jenž bral třetí zlato. Ostatním členům výpravy se nedařilo a skončili mimo stupně nejlepších.

V grapplingu se až tolik Martinu Hellerovi nedařilo, přesto do sbírky přidal bronz. Pikantní bylo, že v semifinále se střetl s Lukášem Kopeckým, jeho žákem. „Šlo o bratrské utkání. Lukášovi se povedlo dát mi gilotinu (škrcení). Kdybych chtěl souboj hnát do krajnosti, mohl bych se z ní vyvléknout nebo bych mohl omdlít na nedostatek kyslíku, což už se mi také stalo,“ popsal Martin Heller. Třetí post získal v zápase proto Srbovi.

V součtu všech 4 disciplín prohrál Martin Heller jediný zápas. „V ten den mi všechno vyšlo,“ liboval si vítěz čtenářské ankety Kolínské Presu během únorového vyhlašování Sportovce Kolína za rok 2013.

Po školních prázdninách zamíří Martin Heller do Kanady, kde bude trénovat. Pokud by Severní Amerika nevyšla, má v úmyslu působit v Brazílii.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Každé léto čistíme stoly a židle od nalepených žvýkačekŘepánků bude přes 2 tisíceZahrádka za knihovnou se proměníKalendář Kolína na rok 2018
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM