Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 22. července 2019

Budoucnost zchátralého objektu bývalé vojenské správy je stále nejasná

Jednou z letitých ostud Kolína je opuštěný a chátrající areál kdysi Oberlandrátu (a pozdější vojenské správy) na jednom z nejfrekventovanějších míst Kolína, na Náměstí Republiky.

Budoucnost zchátralého objektu bývalé vojenské správy je stále nejasná
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 14.5.2019 v 7:00, Aktualizováno: 13.5.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Mnoho let prázdný obrovský objekt o sobě jednou za čas, při silnějším větru, dává vědět nebezpečím pro kolemjdoucí - pádem uvolněné střešní krytiny či skla z rozbitých okenních tabulí. Areál patří soukromému majiteli, který nežije v Kolíně a vedení radnice se o jeho plánech na využití objektu dozvídá z občasných schůzek. Ani z té poslední, která proběhla v dubnu, nic konkrétního nevzešlo. Vedení radnice se na ní dozvědělo, že majitel plánuje buď areál přestavět částečně na byty a částečně na přízemní prostory s obchody a nebo totéž vystavět na "zelené louce" po demolici objektu. Odpověď, která z variant je pravděpodobnější, by měla dát právě vznikající architektonická studie, kterou chce majitel předložit vedení radnice na příští schůzce v létě.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM