Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 12. prosince 2018

Budovu u nádraží čeká proměna

Kancelářská budova v sousedství kolínského nádraží, poblíž níž dnes parkují taxíky, se zdá být prázdná. Jaká je její budoucnost, se Pres ptali majitele domu, kterým je státní organizace Správa železniční dopravní cesty.

Budovu u nádraží čeká proměna
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 4.12.2017 v 6:00, Aktualizováno: 3.12.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Tiskový mluvčí Marek Illiaš sdělil Presu následující: "Administrativní budova v Rorejcově ulici projde v rámci rekonstrukce nádraží opravou fasády, výměnou otvorových výplní, realizací nové střechy a výměnou páteřních rozvodů inženýrských sítí tak, aby byl zejména sjednocen vzhled v rámci úprav celého komplexu." Zajímalo nás též, zda je objekt opravdu prázdný a zda se nepočítá s jeho přestavbou na byty. "Co se týče obsazení administrativní budovy jako takové, v současné době objekt není prázdný. Jsou zde umístěny technologie včetně zázemí pro obsluhu, zázemí pro bezpečnostní službu, zázemí pro dopravce a další obsazené kancelářské prostory. Neobsazené jsou pouze dva byty v horním podlaží. Oprava těchto neobsazených prostor bude následovat v jiné etapě, poté co bude rozhodnuto o způsobu jejich využití. Kompletní přebudování tohoto objektu čistě na bytovou potřebu vzhledem k obsazení, potřebnému zázemí a umístění technologií není proto pravděpodobné," dodal Marek Illiaš.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM