Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. srpna 2019

Bývalý Gottland po Slavíkovi Gottovi a zmizelém podnikateli Moťovském je znovu na prodej

Nejslavnější vila v širokém okolí Jevanské pahorkatiny naposledy nazývaná Gottland je znovu od podzimu na prodej. Realitní kancelář ji nabízí s komentářem: "Nabízíme exkluzivní secesní prvorepublikovou vilu, která historicky byla ve vlastnictví rodiny Gottových. Karel Gott ji užíval až do roku 2005."

Bývalý Gottland po Slavíkovi Gottovi a zmizelém podnikateli Moťovském je znovu na prodej
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 1.12.2015 v 16:00, Aktualizováno: 25.11.2015 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Orientační cena je třicet milionů se zahrnutím úprav interiérů při dodržení standardů podle. Cena domu bez dokončení podle návrhu by podle podle realitního makléře vyšla na 26 milionů korun. Ovšem ještě loni v září majitelé požadovali 45 milionů.

Zpěvák zakoupil dům koncem 60. let s tím, že mělo jít především o výletní místo pro jeho rodiče. Potom co zpěvákovi ve vile zemřela maminka Marie, sám Gott vilu navštěvoval méně. V roce 1995 se rozhodl nemovitost  prodat.

Tři roky dům sloužil ve vlastnictví Jana Moťovského jako muzeum Gottland. Podnikatel Moťovský však zmizel, Gottland skončil a dům chátral. Moťovský byl pak prohlášen za mrtvého, přestože se tělo nenašlo.

Datum úmrtí soud stanovil na 4. srpna 2008 den potom, co byl naposledy spatřen v Nice. Objevilo se i svědectví, že Moťovský byl popraven a že z vraždy existuje i video. U soudu se objevily nová svědectví, podle kterých měl být zavražděn na objednávku.

Související články:
Autor článku: Jiří Červín
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM