Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 23. května 2019

Café LandE s francouzskou příchutí

Kolínské Zálabí má novou cukrárnu & kavárnu. Jmenuje se ´LandE´ a byla otevřena 11. února v ulici Ke Hřbitovu, v místě pěšího průchodu z Ovčárecké do Pejřimské ulice.

Café LandE s francouzskou příchutí
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 9.3.2019 v 7:00, Aktualizováno: 8.3.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Obyvatelé Zálabí si jistě vybaví, že předtím zde bývalo ´Bistro café´ a hosté sem chodili popíjet Staropramen a sledovat sportovní přenosy. Nyní v adaptovaném interiéru voní čerstvé zákusky či obložené chlebíčky.
Cukrárnu s neobvyklým jménem ´LandE´ otevřely po čtyřměsíční přestavbě a zabydlování spolumajitelky Lucie Rovenská a Elena Vondráčková. První vložila do podniku své zkušenosti z pražské francouzské cukrárny, druhá svůj manažerský talent. V přízemním domě vznikla výrobna se slanou a sladkou kuchyní a místo zbylo i na kavárnu pro zhruba dvacet hostů. Vzhledem k ročnímu období lze už teď prozradit, že brzy se možnost posezení rozšíří i na předzahrádku.
Café nabízí italskou kávu Alfredo a obvyklý sortiment nápojů včetně vína. Z trendových nabídek zde mají ovocné a zeleninové smoothie. Mezi lahůdkami najdeme chlebíčky, quiche či obložená vejce a širokou paletu sladkostí, které nabídce cukrárny pochopitelně dominují. Obvyklou českou cukrářskou ´klasiku´ doplňuje nadýchaný francouzský styl a třeba i různé druhy cheesecake, pannacotty, mousse apod., v nabídce jsou ale i dorty a zákusky bez pšeničné mouky a rafinovaného cukru. Přicházejí sem též zájemci o dorty na zakázku, podle majitelek se zákazníci vracejí. Odnést si mohou i domácí koláče a zanedlouho nabídku doplní slané i sladké štrúdly. Zájemci si mohou v cukrárně objednat i pohoštění na svatby - dorty, koláčky, mini zákusky apod.
Na závěr dodejme, že otevírací dobu má ´Café LandE´ ve všední dny od 7 do 18 a v sobotu od 9 do 18 hodin.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM