Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 17. listopadu 2019

Čekání na stometrové molo se ještě trochu prodlouží

Minulé léto jsme v PRESu zveřejnili rozhovor s tiskovým mluvčím Ředitelství vodních cest ČR Janem Bukovským. Týkal se plánu zřídit souvislou síť přístavišť na Labi ve Středočeském kraji.

Čekání na stometrové molo se ještě trochu prodlouží
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 11.8.2019 v 7:00, Aktualizováno: 25.7.2019 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Podle tehdejšího výhledu měla v Kolíně letos vzniknout dvě přístavní mola. U Kmochova ostrova bylo naplánováno molo pro osobní lodě s plovoucím můstkem pro očekávanou linkovou osobní plavbu. Na protilehlém břehu u lávky se počítalo se stometrovým molem pro podélné stání malých rekreačních plavidel, podobné mohou vodní turisté vidět na Labi v Dolních Zálezlech nebo v okolí Litoměřic.
Záměr se opozdil kvůli tomu, že nebylo jasné, kdo bude investorem přístavišť. Na ministerské úrovni totiž vznikl nápad, že o investice do vodních cest by mohlo pečovat namísto ministerstva dopravy ministerstvo zemědělství. Tuto vizi zrušil teprve nedávno nový ministr dopravy Vladimír Kremlík a plánování, financování a výstavba infrastruktury pro plavbu zůstala na bedrech Ředitelství vodních cest ČR.
Protože na stavbu mola v Kolíně bylo již minulý rok v květnu vydáno stavební povolení, zbývají dořešit jen majetkoprávní vztahy a zadat výběrové řízení na zhotovitele stavby. Budování přístaviště by podle Jana Bukovského mohlo začít již letos na podzim s plánovaným dokončením v roce 2020.
Přístaviště sice zaplatí státní rozpočet, ale další vybavení včetně přístupových cest budou muset financovat jiní investoři. V případě Kolína je situace jednoduchá. Po nábřeží vede cyklostezka, poblíž bude brzy instalována mobilní toaleta a není vyloučen ani vznik sezónního bufetu.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM