Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. května 2017 a svátek má Vilém.

Cerhenice a Velim chtějí odklonit cyklotrasu z kritické silnice. Jde doslova o život!

Městys Cerhenice ve spolupráci se sousední obcí Velim plánuje přeložení části cyklotrasy, která obě místa spojuje. Chtějí odklonit část stávající cyklistické trasy č. 0109, která vede z Kolína do obce Tatce, a to v úseku, který v současné době zavádí cyklisty na silnici č. III/3294. Ta je nejpřímějším spojením z Cerhenic do Kolína, jedná se tudíž o komunikaci s velkou frekvencí dopravy včetně provozu těžké nákladní dopravy a pro cyklisty jde o velmi nebezpečný úsek.

Cerhenice a Velim chtějí odklonit cyklotrasu z kritické silnice. Jde doslova o život!
 
Publikováno: 28.7.2014 v 16:00, Aktualizováno: 23.7.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Návrhy, kudy by mohli cyklisté projíždět mimo nebezpečnou silnici, vychází z tras historických cest mezi oběma místy, které byly z větší části zachovány. Jednalo se o dvou možnostech. První navrhovaná trasa měřící 2,7 kilometru vede severně od silnice č. III/3294 a železniční trati Česká Třebová - Praha Masarykovo nádraží. Počátek přeložky této cyklotrasy je v obci Velim u železničního přejezdu, dále by cyklotrasa pokračovala po stávající polní cestě křížící trať zkušebního železničního okruhu, podél potoku Káča a dál kolem čističky v Cerhenicích ulicí U Hřiště a na křižovatce ulic Za Dráhou a U Hřiště by se nová trasa napojila na cyklotrasu č. 0126.

Druhá varianta měřící 2,4 kilometru, tzv. jižní, navazuje na silnici č. III/3294 v západní části Velimi, kde by se napojila na stávající polní cestu, dále je navržena přes nezpevněné zemědělské pozemky směrem k historickému pískovému lomu na toho času neudržovanou stávající polní cestu a následně na obslužnou zpevněnou štěrkovou cestu. Ta je napojena na jižním okraji městyse Cerhenice na inkriminovanou komunikaci III/3297. Trasy jsou rozdílné jen o pár set metrů. V současné době je hotová studie, která se kloní k jižní variantě. Probíhá výběrové řízení na projektanta, který má za úkol zhotovit projektovou dokumentaci do stadia stavebního povolení.


 

Polibek na cyklotrase mezi Cerhenicemi a Velimí může být kritickým momentem.
Foto: www.hahy.cz
Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Nesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod SněžkouŠpičkové mládežnické výkony na Youth Athletics v Kolíně
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM