Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Cerhenice a Velim chtějí odklonit cyklotrasu z kritické silnice. Jde doslova o život!

Městys Cerhenice ve spolupráci se sousední obcí Velim plánuje přeložení části cyklotrasy, která obě místa spojuje. Chtějí odklonit část stávající cyklistické trasy č. 0109, která vede z Kolína do obce Tatce, a to v úseku, který v současné době zavádí cyklisty na silnici č. III/3294. Ta je nejpřímějším spojením z Cerhenic do Kolína, jedná se tudíž o komunikaci s velkou frekvencí dopravy včetně provozu těžké nákladní dopravy a pro cyklisty jde o velmi nebezpečný úsek.

Cerhenice a Velim chtějí odklonit cyklotrasu z kritické silnice. Jde doslova o život!
 
Publikováno: 28.7.2014 v 16:00, Aktualizováno: 23.7.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Návrhy, kudy by mohli cyklisté projíždět mimo nebezpečnou silnici, vychází z tras historických cest mezi oběma místy, které byly z větší části zachovány. Jednalo se o dvou možnostech. První navrhovaná trasa měřící 2,7 kilometru vede severně od silnice č. III/3294 a železniční trati Česká Třebová - Praha Masarykovo nádraží. Počátek přeložky této cyklotrasy je v obci Velim u železničního přejezdu, dále by cyklotrasa pokračovala po stávající polní cestě křížící trať zkušebního železničního okruhu, podél potoku Káča a dál kolem čističky v Cerhenicích ulicí U Hřiště a na křižovatce ulic Za Dráhou a U Hřiště by se nová trasa napojila na cyklotrasu č. 0126.

Druhá varianta měřící 2,4 kilometru, tzv. jižní, navazuje na silnici č. III/3294 v západní části Velimi, kde by se napojila na stávající polní cestu, dále je navržena přes nezpevněné zemědělské pozemky směrem k historickému pískovému lomu na toho času neudržovanou stávající polní cestu a následně na obslužnou zpevněnou štěrkovou cestu. Ta je napojena na jižním okraji městyse Cerhenice na inkriminovanou komunikaci III/3297. Trasy jsou rozdílné jen o pár set metrů. V současné době je hotová studie, která se kloní k jižní variantě. Probíhá výběrové řízení na projektanta, který má za úkol zhotovit projektovou dokumentaci do stadia stavebního povolení.


 

Polibek na cyklotrase mezi Cerhenicemi a Velimí může být kritickým momentem.
Foto: www.hahy.cz
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM