Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. října 2017

Červenopečecké Trampoty se letos stávají nejstarší country skuoinou na Kolínsku. Oslaví 40. narozeniny

Když má někdo s něčím trampoty, tak to nebývá nic příjemného. Může jít třeba o nějaké nepříjemné problémy, trápení i každodenní starosti...

Červenopečecké Trampoty se letos stávají nejstarší country skuoinou na Kolínsku. Oslaví 40. narozeniny
 
Publikováno: 22.1.2014 v 9:18
Rubrika: Kultura

Jinak je tomu ale u country skupiny Trampoty, které toto slovo dělá jen a jen radost, a to již dost dlouhou dobu. Vždyť se blíží okamžik, kdy budou spolu hrát již téměř 40 let. A za celou tu dobu tihle muzikanti udělali spoustu radosti nejen sobě, ale především svým příznivcům.

Kapela vznikla v srpnu v roce 1975, tehdy s odvážným názvem Western Expres, který se vymykal budovatelskému úsilí tehdy panující normalizace. Proto se musela kapela přejmenovat... Protože jeden nejmenovaný člen kapely byl v té době silně zaujat četbou knihy Jaroslava Haška „Trampoty pana Tenkráta“, přijala kapela nový název Trampoty. Ten již tolik nevadil, i když mimoděk přesně vyjadřoval trampoty té doby. To ale cenzorští potentáti nepochopili, a tak  název vytrval až dodnes.

V kapele se vystřídala celá řada muzikantů, ale současné jádro kapely, které je spolu již od roku 1978, tvoří Zdeněk Sosnovec, Jiří Lebeda a Milan Douša. Začátky si kapela prožila na trampských potlaších, různých přehlídkách, Portách. „Poroty nás nijak moc nechválily, ale divácké ceny nás většinou neminuly“, říká Zdeněk Sosnovec. Skupina rostla a navštívila několikrát Holandsko, Německo, Polsko, Slovensko. Má za sebou natočená tři alba, všechna s vlastními skladbami. Nahrávky zazněly i z rádia Preston, občas je hrálo Country rádio a rádio Sázava.

I když jsou Trampoty country skupinou, dovedou zahrát i jinak. Nápad zahrát na adventnímu koncertu se zrodil v hlavě Libora Kysely, který Trampoty seznámil s kutnohorskou skupinou Freetet, a tak proběhl koncem roku v kostele v Gruntě velice krásný společný Vánoční koncert.

Trampoty byly kdysi u vzniku Kutnohorské kocábky, a i díky ní se muzikanti rozhodli, že si založí svoji vlastní Červenopečeckou pecku, která se letos bude konat již po devětadvacáté. „Třicítku s námi oslavila Petra Černocká, třicetpětku Naďa Urbánková a čtyřicítka letos bude překvapení. Určitě to ale bude jako vždy od pátku do neděle“, říká Zdeněk Sosnovec.

A jak kapela oslaví čtyřicáté narozeniny?. „Chystáme čtvrté CD k výročí, stále hledáme zpěvačku, kalendář se plní termíny. Pořád nás to baví“, libuje si Zdeněk Sosnovec. A vzkazuje všem zpívajícím  dámám a slečnám, že mají možnost připojit se k dnes již legendární kapele.

Další fotografie Františka Stráníka najdete na www.stranik.cz/fotopres

Každé úterý zkoušejí Trampoty v klubovně na zákmku v Červených Pečkách.
Foto: Archiv KP
FotogalerieČervenopečecké Trampoty se letos stávají nejstarší country skuoinou na Kolínsku. Oslaví 40. narozeninyČervenopečecké Trampoty se letos stávají nejstarší country skuoinou na Kolínsku. Oslaví 40. narozeninyČervenopečecké Trampoty se letos stávají nejstarší country skuoinou na Kolínsku. Oslaví 40. narozeninyČervenopečecké Trampoty se letos stávají nejstarší country skuoinou na Kolínsku. Oslaví 40. narozeninyČervenopečecké Trampoty se letos stávají nejstarší country skuoinou na Kolínsku. Oslaví 40. narozeniny
Autor článku: František Stráník, autor fotogalerie: Archiv KP
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyDraslovka získala souhlas k přestavběStadión AFK fotbalový mač neviděl už léta a zarůstá lebedouNabídka Kolínského kulturního léta byla pestrá
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM