Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 20. listopadu 2017

Česká bašta se vzpíráním sudů

Setkání klobás, jitrnic, tlačenky, sekané, uzeného a dobrého českého piva s obyvateli České republiky se pod názvem "Česká bašta" uskuteční v Kolíně v sobotu 16. září.

Česká bašta se vzpíráním sudů
 
Publikováno: 13.9.2017 v 6:00, Aktualizováno: 12.9.2017 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

Událost se na Karlově náměstí koná již popáté. Masné výrobky do Kolína přivezou například vynikající jaroměřské Řeznictví Uhlíř, Řeznictví Novotný z Brandýsa, Husí játra Töpfer, Farmářské uzeniny z Horní Studénky, kouřimské řeznictví Karla Sojky či rybí delikatesy Heleb. Kolínské výrobce uzenin budou zastupovat bratři Kasardovi. 
Pořadatelé slibují, že kromě masných výrobků a piva bude letos pestřeji zastoupen doplňkový sortiment v podobě sladkého i slaného pečiva od pekařů a cukrářů. Očekává se účast okolo čtyřiceti výrobců, náměstí by mělo být plné a vstup jako obvykle zdarma. "Bašta" bude mít otevřeno již od 10 hodin, slavnostní zahájení je však plánováno v pravé poledne za zvuku kolínských zvonů. Jednou z dominant prostoru se stane jeden z největších kombajnů našich lánů s osmimetrovou lištou - symbol nově vzniklé spolupráce potravinářského festivalu s Hospodářskou komorou ČR.
Co bude možné během dvanácti programových hodin na náměstí ochutnat, slyšet a zažít? Na pódiu se uskuteční křest několika výrobků v čele s novinkami Měšťanského pivovaru Kutná Hora. Na "České baště" se v premiéře představí i další producenti alkoholických nápojů, mimo jiné Zámecký pivovar Zbraslavice, pivovary Primátor z Náchoda, Ostravar a Mustang či rodinný podnik Pálenice Zvánovice z malé obce poblíž Ondřejova. K ochutnání a prodeji budou vystaveny i ovčí klobásy a sýry, koření, sirupy, limonády, cider, víno či káva. Za pozornost bude jistě stát i ultimátní výrobce bramborových lupínků, který si pro své potřeby pěstuje i vlastní odrůdu brambor. O hudební doprovod se postarají Domino, Natural, Aneta Smolíková a Beatlemania, děti se mohou těšit na hudební pohádku v provedení kutnohorského divadla Kůzle. Loni se těšila velkému zájmu soutěž ve vzpírání sudů, letos v ní opět dostanou šanci muži, ženy a dokonce i děti. Finále je plánováno na 19. hodinu, program "České bašty" ovšem potrvá až do 22. hodiny.

Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejisté Kolína sahali po vítězství nad lídrem soutěže. Nakonec selhali v nájezdechHázenkáři zvítězili v Ledči nad Sázavou a jsou druzí v tabulceKuželkáři po pěkném výkonu bodovali a porazili Benešov
Kalendář akcí: Listopad
Po
 
20
Út
 
Čt
30
3
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Prodej (4 inzerátů)
Seznámení (6 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM