Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 21. října 2017

Český Brod zná své osobnosti za rok 2013, ocenění patří ornitologovi i válečnému pamětníkovi

Český Brod zná své osobnosti za rok 2013, ocenění patří ornitologovi i válečnému pamětníkovi
 
Publikováno: 27.2.2014
Rubrika: Zpravodajství

Koncem listopadu minulého roku město Český Brod vyhlásilo 2. ročník ceny Osobnost roku 2013. Cílem bylo nominovat osobnosti, které v uplynulém roce dosáhly výrazného úspěchu v daných oblastech či splnily podmínky dané kategorie. Uzávěrka nominací proběhla 31. ledna. Rada města došlé návrhy posoudila a všem nominovaným udělila titul Osobnost roku 2013.

Slavnostní předávání cen proběhlo 18. února v obřadní síni městského úřadu. Zde českobrodský starosta Jakub Nekolný předal oceněným plaketu s diplomem a propagační balíček s materiály o městě. Jeho zástupce Pavel Janík pak seznámil přítomné s osobnostmi v neformálních rozhovorech o jejich životních příbězích a k příjemné atmosféře přispěl i překvapivě velký zájem ze strany veřejnosti.

Přehled Osobností města Český Brod roku 2013:

V kategorii výrazný úspěch (jednotlivec) uspěli Karel Šťastný, jenž získal ocenění Nadace J. Hlávky v oblasti ornitologie, a Marek Vomáčka, vítěz soutěže Arnold Classic v kulturistice v roce 2013.

Kategorii výrazný úspěch (skupina) vyhrálo družstvo žen oddílu nohejbalu TJ Slavoj Český Brod za mistrovské tituly na tuzemském šampionátu a mistrovství Evropy v nohejbalu žen.

V kategorii celoživotní přínos pro město zvítězili Jaroslav Holub za aktivní podíl rozvoje oddílů basketbalu, tenisu a vodáckého oddílu, Josef Pěnička za celoživotní péči o mladé hudební talenty smyčcového hudebního umění, Josef Boháček za celoživotní přínos učitele a zejména mimoškolní sportovní činnosti s dětmi a mládeží, Jiří Chvojka za celoživotní přínos učitele a zejména mimoškolní sportovní činnosti s dětmi a mládeží, Miroslav Stárek za celoživotní obětavost a energii, kterou věnoval skautingu i volejbalu v Českém Brodě a René Trinkl u příležitosti výročí 85. narozenin za celoživotní občanské postoje a občanskou statečnost.

V kategorii hrdinský čin ocenění získal Jiří Justic. Šlo o výraz úcty jednomu z mála žijících pamětníků koncentračních táborů a pochodů smrti za 2. sv. války.
 

Autor článku: www.cesbrod.cz
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Velim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výšeStolní tenisté Kolína se stále vezou na vítězné vlněDrozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal Šmahel
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM