Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 24. února 2017 a svátek má Matěj.

Český Brod zná své osobnosti za rok 2013, ocenění patří ornitologovi i válečnému pamětníkovi

Český Brod zná své osobnosti za rok 2013, ocenění patří ornitologovi i válečnému pamětníkovi
 
Publikováno: 27.2.2014
Rubrika: Zpravodajství

Koncem listopadu minulého roku město Český Brod vyhlásilo 2. ročník ceny Osobnost roku 2013. Cílem bylo nominovat osobnosti, které v uplynulém roce dosáhly výrazného úspěchu v daných oblastech či splnily podmínky dané kategorie. Uzávěrka nominací proběhla 31. ledna. Rada města došlé návrhy posoudila a všem nominovaným udělila titul Osobnost roku 2013.

Slavnostní předávání cen proběhlo 18. února v obřadní síni městského úřadu. Zde českobrodský starosta Jakub Nekolný předal oceněným plaketu s diplomem a propagační balíček s materiály o městě. Jeho zástupce Pavel Janík pak seznámil přítomné s osobnostmi v neformálních rozhovorech o jejich životních příbězích a k příjemné atmosféře přispěl i překvapivě velký zájem ze strany veřejnosti.

Přehled Osobností města Český Brod roku 2013:

V kategorii výrazný úspěch (jednotlivec) uspěli Karel Šťastný, jenž získal ocenění Nadace J. Hlávky v oblasti ornitologie, a Marek Vomáčka, vítěz soutěže Arnold Classic v kulturistice v roce 2013.

Kategorii výrazný úspěch (skupina) vyhrálo družstvo žen oddílu nohejbalu TJ Slavoj Český Brod za mistrovské tituly na tuzemském šampionátu a mistrovství Evropy v nohejbalu žen.

V kategorii celoživotní přínos pro město zvítězili Jaroslav Holub za aktivní podíl rozvoje oddílů basketbalu, tenisu a vodáckého oddílu, Josef Pěnička za celoživotní péči o mladé hudební talenty smyčcového hudebního umění, Josef Boháček za celoživotní přínos učitele a zejména mimoškolní sportovní činnosti s dětmi a mládeží, Jiří Chvojka za celoživotní přínos učitele a zejména mimoškolní sportovní činnosti s dětmi a mládeží, Miroslav Stárek za celoživotní obětavost a energii, kterou věnoval skautingu i volejbalu v Českém Brodě a René Trinkl u příležitosti výročí 85. narozenin za celoživotní občanské postoje a občanskou statečnost.

V kategorii hrdinský čin ocenění získal Jiří Justic. Šlo o výraz úcty jednomu z mála žijících pamětníků koncentračních táborů a pochodů smrti za 2. sv. války.
 

Autor článku: www.cesbrod.cz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Blahopřejeme (1 inzerátů)
Byty (2 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM