Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 20. ledna 2019

Chrámový poklad ze zlata a stříbra

O chrámovém pokladu se v Kolíně až donedávna nemluvilo. Lze říci, že vznikl až v hlavách lidí, kteří naplánovali současnou velkou rekonstrukci areálu sv. Bartoloměje.

Chrámový poklad ze zlata a stříbra
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 12.5.2018 v 14:00, Aktualizováno: 11.5.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Poklad, jehož vystavení se v budoucnu plánuje ve věži kolínské zvonice, bude složen z předmětů, které mají svoji uměleckou, historickou a neposlední řadě i náboženskou hodnotu a byly k tomu účelu používány generacemi našich předků. Jedná se o mešní kalichy a pateny, monstrance a relikviáře, pozlacené předměty ze stříbra s krásnými ozdobami, někdy i posázené drahokamy. Nacházely se v kostelech v Kolíně, Křečhoři, Lošanech, Ovčárech, Nebovidech či Starém Kolíně a řada z nich je více či méně poškozená, zoxidovaná či zčernalá. Nepředstavujme si jen drobnější předměty, jedna z monstrancí má víc jak tři čtvrtě metru. O ceně pokladu se nemluví, ale jen restaurování 21 jeho exponátů si vyžádá okolo 1,5 miliónů korun. Cena zahrnuje i restaurování etuí, případně jejich výrobu.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM