Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 24. května 2019

Chrčice se změní ve westernové městečko

Polní Chrčice a její požární nádrž se v sobotu 28. července stanou dějištěm populární vesnické slavnosti - 32. Polnochrčické neckiády.

Chrčice se změní ve westernové městečko
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 26.7.2018 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

Ta bude zahájena jako obvykle ve 13 hodin průvodem. Více nám o celé události a jejím letošním programu prozradil její spolupořadatel David Záhora.

* Polnochrčická neckiáda se koná již po třicáté druhé. To znamená, že tu tradici už musí nést druhá, možná třetí generace pořadatelů. Co je to vlastně za nadšence?

Ano, v tuto chvíli je to již třetí generace pořadatelů. Akci od počátku pořádají nadšenci z naší obce, která je hlavním pořadatelem. Dalo by se také říci, že se jedná o aktivitu, která mimořádně podporuje komunitní život v obci. V rámci organizace se zapojí vždy ten, kdo chce a akcí žije celá obec. Pamatuji si, že na prvních neckiádách jsem byl jedním z nejmladších účastníků a letos se poprvé jako účastník zapojí i moje dcera.

* Každá vaše neckiáda má nějaké zaměření. Návštěvníci si jistě pamatují olympijáckou neckiádu či tu filmovou. Jaké téma jste zvolili pro letošní rok a proč?

Tématem letošní neckiády je western. Znamená to, že celá obec se promění v takové malé westernové městečko plné kovbojů a indiánů. Obecně tématiku volíme dle diskuse, která probíhá v místní hospodě - nápady na tématiku jsou spontánní.

* Jaká zábava kromě jízdy po prkně přes požární nádrž bude na příchozí čekat?

Každý rok se snažíme atrakce obnovovat a přinášet nové. To znamená, že letos se tradičně můžeme těšit na 2 prkna přes nádrž, gumovou klouzačku, polnochrčickou střelnici a tématicky na divokého býka, dojící trenažér či rýžování zlata.

* Vaše neckiády se neobejdou bez muziky. Jaké kapely jste pozvali letos?

Letos nás odpoledne podpoří tématická country kapela Mára a Pája a večerní zábavu zajistí kapela B dance band. Je třeba také pozvat na vystoupení taneční skupiny "Chrtky" - jedná se totiž o uskupení, které samovolně vzniklo sdružením dívek a žen z naší obce a jejich věhlas se šíří regionem. V souvislosti s jejich vystoupením po zahájení neckiády nás čeká i malé překvapení - přijďte a uvidíte...

* Všiml jsem si, že máte v programu i dospělácký trojboj a krocení býka. Bude se jednat o skutečné zvíře?

Jak jsem již uvedl, nejedná se o "živé" zvíře, ale o známý trenažér býka. Dospělácký trojboj je připraven a bude tématicky zaměřen. Jednotlivé soutěže prozatím nemohu prozradit, aby případní zájemci nemohli trénovat.
Závěrem uvedu, že to bude odpoledne plné zábavy pro děti i dospělé, kdo nepřijde - nezažije...

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM