Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 18. října 2017

Chrčická neckiáda je ojedinělou událostí svého druhu. Letos ji navštívilo okolo pěti set lidí

Chrčická neckiáda je na Kolínsku ojedinělou událostí svého druhu. Letos se konala již poosmadvacáté. Z akce prioritně zaměřené na děti se během let stalo vyhledávané dostaneníčko pro všechny věkové kategorie. Požární nádrž na návsi bývá tradičně obklopená mnohačetným davem. Už dávno nestačí hodit do nádrže nafouklé traktorové duše a z prkna udělat přejezd pro odvážné bicyklisty.

Chrčická neckiáda je ojedinělou událostí svého druhu. Letos ji navštívilo okolo pěti set lidí
 
Publikováno: 6.8.2014 v 12:00, Aktualizováno: 4.8.2014 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Neckiáda začala v sobotu 26. července průvodem, v jehož čele jel na alegorickém voze sám Rákosniček, který 28. ročník oficiálně zahájil. Dění na vodě a na suchu pak moderovali vodník s vodnicí. Přes 70 soutěžících dětí testovalo svoji rovnováhu a přecházelo úzkou lávku nad vodou s kolečkem, gymnastickým míčem či v holínkách o čtyři čísla větších. Na suchu se skákalo v pytlích, střílelo z praku apod. Vrcholem soutěží byla samozřejmě jízda na neckách. Ten, kdo úspěšně prošel deseti soutěžemi získal certifikát "Vodník - junior", sladké odměny však čekaly na každého.

Mezi doprovodnými programy (dětské kadeřnictví, skákadlo, trampolína, žonglerský stánek, zmrzlinové kolo) opět dominovala originální Polnochrčická střelnice, v které bylo možné si vystřelit růži, zápalky, ale i pivo. Dospělí se trumfovali i v soutěži o nejzajímavější klobouk a při přejezdu nádrže na speciálně upraveném kole. K dobré pohodě hrála odpoledne kolínská kapela Kronos combo, večerní zábavu táhla skupina Peklo.

Chrčická neckiáda je ojedinělou událostí svého druhu. Letos ji navštívilo okolo pěti set lidí
Polnochrčická střelnice, kde si můžete kromě růže vystřelit třeba i pivo.
Foto: OU Polní chrčice

"Z organizátorského pohledu můžeme říci, že se 28. Neckiáda povedla ´bez ztráty kytičky´, protože nám přálo to nejdůležitější, a to je počasí. O všem vypovídá i velká účast - odhad je přes 500 osob. Je na místě poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a samotné realizaci, protože by bez nich nebyla tradice udržena. Vždyť akcí tohoto typu s dobrovolným vstupným je málo," sdělil Presu místostarosta Chrčic David Záhora.

Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyKolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali body
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM