Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 16. července 2019

Chtěl jsem zesměšnit jednoho člověka - fejeton o mém špatném já

Naštvat ho, zkazit mu večer, zítřejší den a vlastně jsem si přál, aby mu to leželo v hlavě aspoň do středy. Jako prostředek k jeho zostuzení a vyvolání vlny pohrdání a výsměchu jsem hodlal využít svůj fejeton. A k šíření zvěstí o jeho malosti, zakomplexovanosti a zlovolnosti jsem byl připraven zneužít Vás, čtenáře mých duševních výplodů. A…neudělám to.

Chtěl jsem zesměšnit jednoho člověka - fejeton o mém špatném já
Vít Rakušan, říjen 2014, foto použito z profilu FB Víta RakušanaFoto: Archiv KP
 
Publikováno: 8.12.2014 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

Ne že by si to ten šmejd nezasloužil, to zase jo! Ale nezasloužím si to já. Dělám to kvůli sobě. Laskavý a adventem ovlivněný čtenář by se mohl domnívat, že jsem v sobě, v tomto požehnaném čase, objevil dobrého člověka. Laskavého čtenáře zklamu. A skeptické ironiky potěším. Neobjevil. Stále mám chuť provést zmíněnému šmejdovi něco zlého. Použiji pro vysvětlení větu dětí ze školky: on si totiž začal. Rozdupal mi bábovičku, kopal do ní a trochu i do mě. Čeká, že mu ji napálím. Pozoruje moje pohyby, podvědomě se kryje, ale ve skutečnosti se tetelí blahem. Chce se prát. Čeká, že se netrefím, budu příliš zbrklý, unáhlený, přemotivovaný, budu se špatně krýt. A on toho využije a já jich dostanu pár na solar.

Takže jsem srab? Bojím se ho? Ale ne. Fakt ne. Peru se obstojně, slovní šavlovačky mě baví. A nakonec bych ho asi přepral. Ale…proč vlastně? Abych ho pasoval do role mého soupeře? Aby mohl vyprávět, že se se mnou pral? Že jsem byl surový, zákeřný? A přestal by snad být po pár dobře mířených výpadech do jeho osobnostních struktur šmejdem? Rozhodně ne. Byl by jen šmejdem s aurou důležitosti. A o to mu přeci jde. Být vidět a slyšet. Co se tím snažím vlastně říct? Že je, milí čtenáři, občas lepší nereagovat. Nechat šmejda pukat zlostí, že opravdové bitvy se odehrávají zcela mimo jeho horizont. Na ty on se ze své omezené perspektivy může jen dívat, mluvit o nich, ale ne se jich účastnit. On totiž…není soupeřem. A tak by chtěl… Je lepší si šetřit síly, pozitivní i negativní emoce na soupeře, kteří za to stojí. Které je radost porazit. Tady by mi ta radost vydržela…maximálně do středy.

A pro čtenáře, kteří chtějí dobrý konec, dodávám… Třeba za to ten advent taky trochu může… Požehnaný předvánoční čas všem!

Autor článku: Vít Rakušan
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM