Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 25. června 2018

Činžák v centru je na prodej

Město Kolín prodá bytový dům v historickém centru města. Jedná se o třípatrový dům č.p. 134 v ulici Karoliny Světlé v sousedství zdravotnické školy.

Činžák v centru je na prodej
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 17.6.2017 v 16:00, Aktualizováno: 16.6.2017 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

Město dům samozřejmě neprodá vcelku, k prodeji jsou určeny jednotlivé byty, kterých je v domě sedmnáct a kromě jednoho jsou všechny obsazeny nájemníky. Prodej odsouhlasili zastupitelé města na svém 18. zasedání stejně jako cenu 7.500 korun za čtvereční metr. Pokud připočteme cenu za podíl na pozemku, tak by za byt okolo 50 m2 mohli zájemci zaplatit cca 400 tisíc korun. Dům je v zanedbaném stavu a má stará dřevěná vyklápěcí okna školního typu. Stoupačky a rozvody elektroinstalace v bytových jednotkách jsou původní, dům nebyl dlouho modernizován. Proto je současným nájemníkům poskytována na koupi bytu sleva ve výši 20 procent. Slevu získá ovšem jen ten, kdo byt zaplatí okamžitě - nejpozději v den podepsání kupní smlouvy. Pokud současní nájemníci neprojeví o koupi bytů zájem, může je město po skončení půlroční lhůty prodat v dražbě.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM