Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 16. října 2019

Císař Napoleon na empírovém dvoře

Historické slavnosti k 250. výročí narození císaře Napoleona se uskuteční v sobotu 10. srpna od 10 do 18 hodin na Kmochově ostrově.

Císař Napoleon na empírovém dvoře
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 9.8.2019 v 7:00, Aktualizováno: 25.7.2019 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Událost pořádá skupina historického šermu Páni z Kolína, která při této příležitosti návštěvníky seznámí mimo jiné i s dobou empíru a francouzskou historií.
Amfiteátr na ostrově se promění díky sloupům s francouzskými orly a vlajkám v císařský dvůr, chybět nebude kopie velkého Napoleonova obrazu. Na pódiu uvidí publikum historický šerm, divadlo, kejklíře, empírové tance a pochopitelně zazní i hudba. Program se bude odehrávat jak na hlavní scéně v amfiteátru, tak i na scéně vedlejší, kde vyroste vojenský tábor francouzských vojsk. Zde budou pozornost přitahovat děla z Napoleonových časů, předvedeno bude odlévání kulí do pušek, své služby nabídne felčar, nezklame ani výstava zbraní. Atmosféru okoření flašinetář, chybět nebudou naučná tabla o době empíru. Mimo to zde bude i sokolník se svými dravci a hadař s exotickými hady-albíny.
"Akce se koná na počest císaře Napoleona, ale protože letos slavíme i sté výročí naší měny, bude na ostrově i prodejní výstava historických bankovek, od doby napoleonských válek až do poloviny minulého století," dodal k programu vedoucí pořádající šermířské skupiny Mirek Horáček.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM