Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 20. září 2017

Císařský den na Kmochově ostrově v Kolíně se uskuteční v sobotu

Historické slavnosti nazvané Císařský den pořádá skupina Páni z Kolína v sobotu 16. srpna na Kmochově ostrově v Kolíně. Podtitul "za císaře pána aneb poslušně hlásím" naznačuje, že půjde o prezentaci trochu nevážnou. Bohatý program, v němž jsou zařazeny písně Karla Hašlera či kankán a secesní tance vypovídá o snaze pořadatelů představit začátek 20. století v širších kulturních souvislostech.

Císařský den na Kmochově ostrově v Kolíně se uskuteční v sobotu
 
Publikováno: 13.8.2014 v 6:00
Rubrika: Kultura

Páni z Kolína již v různých projektech ke 100. výročí 1. světové války letos účinkovali. Někde jako hosté (Brandýs nad Labem), jiné sami spolupořádali (Uhlířské Janovice, Zruč nad Sázavou). Hlavní pořadatel Mirek Horáček pozval do Kolína všechny spřízněné soubory, které by celodenní program (10-18 hodin) mohly oživit. Na své si přijdou děti i jejich rodiče.
Na ostrově vyroste autentický vojenský tábor z dob 1. světové války, a to včetně polní kuchyně a pekárny - možná i ochutnáte chléb "komisárek".

Další dobové reálie budou reprezentovat tržiště, ukázky řemesel či historický fotoateliér. V rozptýleném světle pod staletými stromy popatříte secesně oblečené páry a mezi nimi odvážné jezdce na velocipédech. Poučení možno očekávat od výstavy věnované vývoji zbrojí, zbraní a uniforem, pro děti bude připravena naučná stezka s odměnou na jejím konci.

V programu umně balancujícím mezi vojenstvím a múzami uvidí návštěvníci cvičení jednotek Habsburské armády, kejklíře Thomase Lupina, Josefa Švejka, módní přehlídku, divadlo a několik pěveckých a tanečních souborů s širokým repertoárem. Událost podpořilo finančně město Kolín a jeho občané. Vstupné činí 80 Kč, děti platí polovinu, prckové do šesti let a váleční veteráni od Verdunu zdarma.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Poříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězilaZahrádka za knihovnou se proměníKolín bude mít dvě infocentraTřetí pruh na pražské výpadovce?
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM