Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 21. dubna 2019

Čištění rozvodů vody v kolínských bytových domech je nutné. Nečistoty lze odfiltrovat

Koncem července byly vyčištěny rozvody teplé a studené vody v městských bytových domech v Benešově ulici č.p. 637 až 641. "Jednalo se o ekologické čištění rozvodů studené a teplé vody, kterým zajistíme odstranění všech nečistot, korozivních povlaků a odfiltrujeme je z celého systému. Je to způsob, jak občanům skutečně zajistit kvalitní distribuci teplé a studené vody. Každý majitel domů by se měl o své rozvody postarat pravidelně a včas," sdělil Presu místostarosta Tomáš Růžička, který nám odpověděl i na doplňující otázky.

Čištění rozvodů vody v kolínských bytových domech je nutné. Nečistoty lze odfiltrovat
Kolínský místostarosta Tomáš RůžičkaFoto: Archiv KP
 
Publikováno: 19.8.2016 v 6:00, Aktualizováno: 16.8.2016 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Máte představu, jak to s domovními rozvody v Kolíně vypadá v širším měřítku?

K rekonstrukci rozvodů přistupujeme podle skutečné potřeby. Z naší strany zabezpečujeme nejen rekonstrukci, ale především pravidelné čištění všech rozvodů teplé a studené vody. Odhaduji, že problémy s čištěním rozvodů vody jsou minimální na Zálabí a středu města, pravidelné čištění je nutné opakovat na sídlišti a ve Štítarech.

Provádělo se čištění podobnými metodami v Kolíně poprvé nebo je to obvyklá praxe, která bude pokračovat i u dalších domů?

Technologii jsme vyzkoušeli již před pěti lety a podle výsledků z letošního roku považujeme pětiletý cyklus s výjimkou sídliště za dostatečný. Čištění rozvodů doporučuji provádět před plánovanou výměnou měřidel. V podstatě mimo Zálabí jsme rozvody čistili již u všech domů v majetku města. Na sídlišti se bude potřebné čištění rozvodů provádět v kratších cyklech, tj. cca po 3-4 letech.

Uvažuje se o tom vkládat před domovní rozvody vody filtry typu anticalc nebo nějaká podobná opatření?

V městských bytových domech na sídlišti máme instalovány zařízení na úpravu vody, přesto je nutné čištění provádět. Máme zkušenost, že obecně účinnost filtrů bývá velmi problematická.
 

Autor článku: Vladimír Sládek
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM