Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 25. srpna 2019

Cizinec je či není našinec? Projektový den se koná ve čtvrtek 23. června v CEROPu

Honí se i vám hlavou pojmy integrace, inkluze, migrace? Nejsou to jistě současně okrajová témata a proto se neziskovka Prostor plus o.p.s. ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce rozhodla uspořádat 23. června v kolínském CEROP (podnikatelském inkubátoru) projektový den zaměřený na toto téma pod názvem Umění žít spolu. Sejdou se zde studenti, pracovníci úřadu a neziskových organizací i sociální firmy. Bude také příležitost se potkat a diskutovat se Syřanem a Organizací na pomoc uprchlíkům. Kroky k sebepoznání nabídnou workshopy.

Cizinec je či není našinec? Projektový den se koná ve čtvrtek 23. června v CEROPu
Ilustrační obrázek.Foto: kulturnistudia.cz
 
Publikováno: 19.6.2016 v 6:00, Aktualizováno: 16.6.2016 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Projektový den odstartuje už v dopoledních hodinách, kdy jej zahájí starosta Kolína Vít Rakušan společně se studenty kolínských středních škol. Studenti se následně zúčastní strukturovaného dialogu na téma inkluze a integrace menšin a cizinců se zástupci městského úřadu Kolín, odborníky na slovo vzatými z Centra pro integraci cizinců, sociální firmy Social Trade a odborníky sociálních služeb z organizace Prostor plus o.p.s. V druhé půlce odpoledního programu studentům představí zástupci z Domu zahraniční spolupráce program Erasmus+ a s ním související možnosti vycestování do zahraničí za účelem vzdělávání, práce nebo dobrovolné služby.

Odpolední program je určený široké veřejnosti. Od jedné hodiny proběhne beseda s klientem Organizace na pomoc uprchlíkům. Klient pocházející ze Sýrie má v České republice doplňkovou ochranu. Žije tu se svou matkou, manželkou a třemi syny. Besedu bude moderovat zástupce Organizace na pomoc uprchlíkům. Po besedě budou následovat workshopy, které zajistí nízkoprahová zařízení pro děti a mládež organizace Prostor plus o.p.s.. „Myslím, že na projektovém dnu bude pro širokou veřejnost jedinečná příležitost získat osobní zkušenost ze setkání s uprchlíkem a jeho příběhem,“ zve všechny na odpolední program organizátorka akce Lenka Fantová, specialistka organizace Prostor plus na Evropskou dobrovolnou službu.

Autor článku: Monika Březinová Seifertová
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM