Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 19. září 2019

Co nabídne Noc kostelů 2019 v Kolíně?

Noc kostelů se letos uskuteční v pátek 24. května, kdy bude pro veřejnost v ČR otevřeno víc jak 1.600 kostelů a modliteben a v řadě z nich čeká na návštěvníky i doprovodný program.

Co nabídne Noc kostelů 2019 v Kolíně?
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 23.5.2019 v 7:00, Aktualizováno: 22.5.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

V Kolíně dostanou zájemci možnost vstoupit do čtyř kostelů. V chrámu sv. Bartoloměje na ně bude v době od 19 do 21 hodin čekat výstava o Svatovítských varhanách. Jde o část výstavy, která vznikla při příležitosti úspěšné národní sbírky na nové varhany pro pražskou katedrálu sv. Víta. Vystaveny budou i některé nástroje mistrů varhanářů a jeden z panelů expozice bude věnován varhanům kolínským - bartolomějským. Uvažuje se o jejich generální rekonstrukci, která se ovšem vzhledem k nákladům (18 miliónů korun) zdá být v tuto chvíli ještě vzdáleným snem.
A co bude k vidění v dalších kostelech? Kostel sv. Víta na Zálabí bude od 19 do 21 hodin otevřený k osobní prohlídce. V kostele Nejsvětější Trojice bude program spíše kontemplativní, začne v 18 hodin bohoslužbou, v 19 naváže pásmo zpěvů a modliteb mládeže a od 20 hodin bude prostor na hodinovou tichou meditaci.
Nejpestřejší program najdou Kolíňáci v evangelickém kostele v ulici Politických vězňů. Vznikl ve spolupráci s Kolínským Majálesem. Od 17 hodin začíná výstava Marka Šmidta, navazuje performance Ančí Vitvarové a od 19 hodin jazzový koncert hudební deformace Úšklebek nespokojenosti.
Během Noci kostelů bude možné navštívit i řadu kostelů v okolí Kolína, otevřeno bude v kostelích v Červených Pečkách, Ovčárech, na Gruntě, v Býchorech, Starém Kolíně či v evangelickém kostele ve Velimi.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM