Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

CrossDance mistrem světa i Evropy. Kolínské tanečnice úspěšné ve velké konkurenci na Sardinii i v Rakousku

Taneční klub CrossDance reprezentoval na přelomu září a října Kolín na dvou zahraničních soutěžích. Na Sardinii se konalo mistrovství světa v synchro dance, v rakouském Grazu evropský a světový šampionát v latinoshow.

CrossDance mistrem světa i Evropy. Kolínské tanečnice úspěšné ve velké konkurenci na Sardinii i v Rakousku
 
Publikováno: 21.10.2014 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Do sardinského Olbie odjížděla kolínská výprava koncem září s nejasnými vyhlídkami.

"CrossDance v minulých letech třikrát za sebou získal titul Mistryň světa v juniorských týmech. Letos jsme s velkým úspěchem příliš nepočítali - naše tanečnice se přehouply do starších kategorií... A ještě k tomu se mistrovství světa konalo na Sardinii - a Italové na domácí půdě neprohrávají," komentovala svá očekávání vedoucí klubu Naďa Eretová.

CrossDance poslal do soutěže tři týmy a několik synchro dvojic. Soutěžní halu ve sportovním komplexu Geovillage Olbia zaplnilo přes tisíc diváků. Kombinace náročných výkonů a nedostatečné klimatizace si během tří soutěžních dnů vyžádala víc jak 20 kolapsů, zdravotníci však byli vždy připraveni a atmosféra v hale byla skvělá. Výjimečná byla i obsazenost soutěží.

V týmech se CrossDance utkal s 35 soupeři, přičemž kolínská děvčata byla nejmladší v obou kategoriích. I tak obsadily skvělé 3. (juniorky) a 5. místo (dospělé). Česká hymna nakonec hrála pro obě kolínská dueta. V konkurenci 45 dospělých dvojic si titul mistryň světa vybojovaly Dominika Kozáková a Anna Nemčoková, v juniorských duetech se na startu sešlo 61 dvojic a po 5 náročných kolech se mistryněmi světa staly Oldřiška Neumannová (12 let) a Adéla Bukačová (13 let).

Začátkem října se CrossDance vypravil za dalšími medailemi do Grazu. Zde se konalo mistrovství světa latinoshow v dětské kategorii a také evropský šampionát juniorů. Nevýhodou našich bylo to, že minikids čerstvě postoupili mezi starší do kategorie dětí a většina dětí poskočila mezi zdatnější juniory. I přesto se dařilo - juniorský tým Afrika se stal mistrem Evropy a kolínská výprava si z Rakouska přivezla 1 zlatou, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile. Nejúspěšnější členkou výpravy se stala juniorka Oldřiška Neumannová, která vytančila zlato jako členka týmu, stříbro v sólo tanci a bronz v duu s Adélou Bukačovou.

Mezi dětmi si kolínský tým Malé rockerky vybojoval titul vicemistryň světa. V dětských duetech se stříbrnou medailí blýskly Luciana Kučerová a Bára Kamenická s choreografií Meluzíny. V dětských sólech vybojovala mladinká Alžběta Kvapilová s choreografií Kuchařinka bronz. Juniorky CrossDance již se nyní připravují na vrchol své soutěžní sezóny, kterým je listopadové mistrovství světa v latinoshow v italském Montesilvanu. Nejlepší trénují až 15 hodin týdně.

Mistři Evropy. Juniorský tým klubu CrossDance vytančil zlaté medaile na ME v rakouském Grazu. Gratulujeme.
Foto: Archiv ME
Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlKateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekord
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM