Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. srpna 2019

Cyklisté se po boulích projedou zřejmě už příští rok

Nedávno se rozšíření a modernizace dočkal kolínský skatepark pod Novým mostem, další městské peníze do volnočasových sportovních aktivit by měly putovat k cyklistům.

Cyklisté se po boulích projedou zřejmě už příští rok
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 10.6.2019 v 23:00, Aktualizováno: 9.6.2019 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

Radnice plánuje vybudovat takzvanou pumptrackovou dráhu, sestávající z řady terénních boulí a klopených zatáček, takže cyklisté při jejím projíždění nemusí šlapat, ale jen "pumpovat". Pumptrackové dráhy jsou budovány buď jednoduché, tedy pouhým přemístěním zeminy bez zpevnění asfaltem (ty jsou využitelné pouze jezdci na kolech) nebo lze celou dráhu sestavit z pevných komponentů, takže ji mohou využívat i jezdci na koloběžce, bruslích, longboardu nebo skateboardu. Kolín se kloní k první, jednodušší variantě, která je samozřejmě výrazně levnější. Jako místa ke zřízení pumptrackové dráhy byl vytipován pozemek o rozměru 20 x 70 metrů u sídla společnosti Prostor v ulici Na Pustině (pod supermarketem Tesco), který je nevyužívaný a již dnes oplocený (Prostor na něm původně plánoval postavit a provozovat sociální prádelnu). Výhodou místa je, že poblíž není bytová zástavba, takže "provoz" na pumptrackové dráze by nikoho nerušil. Letos radnice připraví projekt a pokud se nestane nic nepředvídaného, vznikne pumtracková dráha v příštím roce.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM