Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 22. srpna 2019

Cyklokrosař Jan Nesvadba dojen na 18. na mistrovství Evropy v Táboře

Cyklokrosař Jan Nesvadba dojen na 18. na mistrovství Evropy v Táboře
Foto: www.exprescz-scott.cz
 
Publikováno: 10.11.2017 v 10:00
Rubrika: Sport

Výbornými výsledky v pohárových závodech se cyklisté kolínské stáje ExpresCZ - Scott Team Kolín vysloužili nominaci na cyklokrosové mistrovství Evropy 2017 v Táboře. V kategorii Elite mužů oblékli reprezentační dres Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba, v kategorii do 23 let reprezentoval Šimon Vaníček a mezi juniory si nominaci vysloužili Jakub Schierl a Alvin Tomášek. V ženách do 23 let reprezentovala Jana Czecinkarová, která však již kolínské barvy neobléká.

Tomáš Paprstka se právě v Táboře stal v roce 2010 juniorským mistrem světa. Tentokrát měl konkurenci těžší a mezi slavnými cyklokrosovými jmény v letošním roce obsadil v nejprestižnější kategorii 25. místo, když dojel se ztrátou 3:13 min. na vítěze Mathie van der Poola. Do první dvacítky se vešel na 18. místě Jan Nesvadba, který dojel jako druhý nejlepší z reprezentantů ČR.

Šimon Vaníček si v kategorii U23 dojel pro 26. místo.

Mezi juniory si dělal čáku na dobré umístění Jakub Schierl, který se na pár dní ocitl na čele mezinárodního cyklokrosového žebříčku UCI. Nakonec obsadil 24. místo. Další z kolínských závodníků v této kategorii, Alvin Tomášek, zatím sbírá zkušenosti a cílovou pásku projel na 35. místě.

Janě Czecinkarové, která má z mistrovství Evropy již dvě bronzové medaile (2015, 2016), se tentokrát tolik nevedlo a skončila na 13. příčce.

Autor článku: hop
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM