Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

Cyklověž u nádraží těžko přehlédnete

Cyklověž, jejíž konstrukce v prosinci vyrostla na betonových základech na okraji autobusového nádraží v ulici Dukelských hrdinů, těžko přehlédnete.

Cyklověž u nádraží těžko přehlédnete
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 7.1.2019 v 7:00, Aktualizováno: 6.1.2019 v 22:00
Rubrika: Zpravodajství

Dvanáctistěn o průměru 8 a výšce 11 metrů je sice trochu odstrčený v koutě dopravního terminálu, nicméně jeho tubus představuje jistou dominantu a do prostoru na pomezí nádraží a průmyslové zóny dobře pasuje. Nejen cyklisté se jistě těší na okamžik až se slunce zaleskne na zasklených plochách průhledné věže. Okolo konstrukce se zatím rojí montéři, dokončení stavby se předpokládá na jaře.
Cyklověž má mít 13 úložných úrovní s kapacitou 118 kol. Uložení jednoho kola potrvá zhruba půl minuty, věž může být v provozu 24 hodin denně. Většina měst, která si cyklověže poblíž nádraží postavila, zvolila parkovné ve výši 5 korun. Řada místních samospráv se navíc dokázala domluvit s Českými drahami na tom, že majitelé s platnou In kartou parkují zdarma.
Cyklověže jsou přitažlivé zejména pro uživatele, kteří jezdí na drahých kolech, elektrokolech či si chtějí spolu s kolem dát do úschovy i přílbu či brašnu. Bezpečná kolárna by mohla oslovit právě je.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM