Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. září 2017

Další velký úspěch kolínské atletiky. Tyčkařka Zuzana Pražáková byla v olympijském finále mládeže osmá!

Velkého úspěchu dosáhla na olympijských hrách mládeže v čínském Nankingu dorostenka Sokola Kolín-atletika Zuzana Pražáková. Na této svým rozsahem obrovské akci, na níž startuje ve 28 druzích sportu na 3500 mladých sportovců z více jak 200 zemí, nastoupila ve středu v 19 hodin místního času ke kvalifikaci soutěže ve skoku o tyči.

Další velký úspěch kolínské atletiky. Tyčkařka Zuzana Pražáková byla v olympijském finále mládeže osmá!
 
Publikováno: 26.8.2014 v 10:00
Rubrika: Sport

Přestože bojovala se zdravotními problémy, které jí působí smog, kvůli němuž ještě kolínská atletka v pětimiliónovém Nankingu neviděla slunce, a také klimatizace, závod pro ni znamenal veliký úspěch. K soutěži nastoupilo 15 tyčkařek, které se na olympijské hry probojovaly z kvalifikací jednotlivých světadílů, z nichž každý měl určenou kvótu účastnic, a do finálového závodu postupovala první osmička.

Hned na počátku odpadla Alžířanka Mezioudová, které se nepodařilo zdolat základní výšku. Většina závodnic pak zahajovala na výšce 340 cm, kterou Zuzana Pražáková překonala napoprvé. Konečná to ale byla pro Brazilku Gomesovou, a tak v soutěži zbývalo 13 tyčkařek.

Další postupnou výškou bylo 355 cm a tady svěřenkyně svého otce Vladimíra Pražáka a Boleslava Patery napoprvé zaváhala. Podruhé se ale přes laťku přehoupla a už věděla, že jí odpadly další tři rivalky – Tchaiwanka Shenová, Japonka Morotaová a překvapivě i Kolumbijka Montaňová, která si tuto výšku zvolila za svou základní. Zbývalo tedy porazit ještě dvě soupeřky.

A na výšce 370 cm uspěla kolínská skokanka hned napoprvé! A protože na této výšce se přes laťku dostala už jen šestice závodnic, nemusela již děvčata v soutěži pokračovat, s výjimkou velké favoritky Němky Moserové, která dosavadní výšky vynechávala, a musela tedy překonat 380 cm. To se jí na podruhé podařilo, a tak do finálového závodu tuto sedmičku doplnila ještě Maďarka Kissová, která sice zdolala jen 355 cm, ale měla z ostatních skokanek nejčistší zápis.

V sobotním čínském večeru nastoupila kolínská tyčkařka Zuzana Pražáková k finálovému závodu na olympijských hrách mládeže do 17 let v Nankingu.

Soutěž se jí sice nepovedla tak, jak by si nejspíš přála, ale osmé místo na světě je vynikající úspěch. Tyčkařky začínaly svůj závod na základní výšce 340 cm a Zuzana si s ní poradila napoprvé, stejně jako dvě další její soupeřky, zatímco zbytek finálové osmičky tuto výšku vynechal. Podobně jako v kvalifikaci se laťka poté zvedala na 355 cm a ani tady kolínská rekordmanka nezaváhala, ale dařilo se i ostatním, a tak jediná Němka Schulzeová uspěla až napodruhé. Kritickou se ale pro svěřenkyni svého otce Vladimíra a Boleslava Patery ukázala být výška 370 cm.

Zatímco dvě největší favoritky Němka Moserová a Venezuelanka Peinadová stále ještě nezačaly soutěžit, tři další tyčkařky uspěly napoprvé, v sérii druhých pokusů se k nim přidaly další dvě a jen Běloruska Špaková a Zuzana Pražáková uspěly až napotřetí. A protože Běloruska zdolala následujících 380 cm, zatímco Pražáková spolu s dalšími dvěma soupeřkami už laťku v této výši nepřekonaly, odsoudil nejhorší zápis na poslední skočené výšce kolínskou skokanku na konečné 8. místo. Na medaili bylo třeba skočit 390 cm, což je hodnota jejího osobního rekordu, vítězkou se stala ve skvělém výkonu 436 cm Němka Moserová.
 

Autor článku: j. tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řepánků bude přes 2 tisíceKuželnu by mělo město podpořitTřetí pruh na pražské výpadovce?Venkovní bazén letos lákal
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM