Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 25. února 2017 a svátek má Liliana.

Den Země v kaštanové aleji v kolínských Borkách a v kavárně Koa Cafe

Již podesáté se i Kolín zapojil do celosvětového svátku oslav Dne Země. Pořádání akce má od prvních ročníků na svědomí tábornický klub Arnika. Kolínská volnočasová organizace v čele s Markem Cimplem, Annou Hubáčkovou či Ivou Blümelovou zvolila místo a den konání, letos 18. dubna a opět v lesoparku Borky.

Den Země v kaštanové aleji v kolínských Borkách a v kavárně Koa Cafe
 
Publikováno: 30.4.2015 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

Dne Země začal v Kolíně již v pátek 17. dubna. Nedávno otevřená kavárna Koa Cafe hostila v podvečerních hodinách dvacítku zájemců o panelovou diskuzi na téma Lesní školka. Celý večer se mohli lidé ptát zkušené pedagožky a milé slečny Adély Richterové, ředitelky Lesní školy v Kutné Hoře. Ta odpovídala hlavně na dotazy rodičů, kteří mají o umístění dětí do těchto zařízení zájem. Po příjemném večerním povídání v kavárně se Den Země o sobotním ránu přesunul do Borků.

Tam se v 10 dopoledne sešla skoro stovka dětí i dospělých, aby „nafasovali“ pytle a rukavice a vydali se dobrovolně sbírat odpadky a uklidit tak prostředí lesa na Zálabí. Většina dobrovolníků si po naplnění prvního pytle běžela k zázemnímu místu pro pytel další. Na všechny odpadky čekal v aleji velký kontejner, který se sběratelům podařilo, letos opět, skoro naplnit. Každý jen kroutil hlavou, co jsou schopni lidé v lese nechat – boty, oblečení, záchodovou mísu, pneumatiky, úhledně zabalené odpadkové pytle z domácností i vyklepané koše z automobilů.

Ve 13 začal samotný program, zaměřený hlavně na děti. Bylo milé vidět, kolik rodičů své ratolesti „vytáhlo“ na čerstvý vzduch. Během dne se jich v aleji vystřídalo na dvě stovky a postarali se tak o skvělou atmosféru. Děti si mohly v rámci soutěže, obejít spoustu stanovišť, kde svými znalostmi o přírodě plnily úkoly a získaly body a razítka potřebné k získání odměny. Největší atrakcí se ale stal stánek s roztomilým ježkem evropským, nádhernou sovou pálenou a neméně zajímavým netopýrem velkým. Informoval zájemce o záslužné činnosti záchranných stanic pro zvířata. Krmení koz a projížďku na koni si také nenechalo ujít asi ani jediné přítomné dítě. Soutěžní místa doplňovaly stánky s čajovnou, prodejem ptačích budek či prezentace hrozby palmového oleje. O milé doplnění programu se postarala japonská hudebnice Keiko a kolínská jazzová kapela Kronos Combo, v čele se skvělou Anežkou Mejzrovou.

FotogalerieDen Země v kaštanové aleji v kolínských Borkách a v kavárně Koa CafeDen Země v kaštanové aleji v kolínských Borkách a v kavárně Koa CafeDen Země v kaštanové aleji v kolínských Borkách a v kavárně Koa CafeDen Země v kaštanové aleji v kolínských Borkách a v kavárně Koa CafeDen Země v kaštanové aleji v kolínských Borkách a v kavárně Koa CafeDen Země v kaštanové aleji v kolínských Borkách a v kavárně Koa CafeDen Země v kaštanové aleji v kolínských Borkách a v kavárně Koa CafeDen Země v kaštanové aleji v kolínských Borkách a v kavárně Koa CafeDen Země v kaštanové aleji v kolínských Borkách a v kavárně Koa CafeDen Země v kaštanové aleji v kolínských Borkách a v kavárně Koa Cafe
Autor článku: Adela Šimonová, autor fotogalerie: Arnika Kolín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Blahopřejeme (1 inzerátů)
Byty (2 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM